WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

W 21 rocznicę dziękowano za obecność Jana Pawła II w Licheniu

Dodano: 7.06.2020 18:47

Dziękując za pielgrzymkę św. Jana Pawła II do Lichenia, w jej 21 rocznicę, w licheńskiej bazylice około 3 tysięcy osób modliło się, by dziedzictwo, które pozostawił papież, wydało obfity plon.

Ojciec Święty przebywał w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w dniach 6-8 czerwca 1999 roku podczas VII, najdłuższej pielgrzymki do Polski. Wówczas na placu przed budowaną bazyliką zebrało się ponad 100 tysięcy osób, które uczestniczyły 7 czerwca w porannym nabożeństwie z Ojcem Świętym. Jan Paweł II w homilii nazwał licheńskie sanktuarium miejscem, „które Maryja bardzo umiłowała. Każde sanktuarium jest bowiem w jakimś sensie domem Elżbiety, który nawiedza Matka Syna Bożego, by być blisko swego umiłowanego ludu.”

Na pytanie, czy ktoś spośród zebranych w bazylice, był wówczas na spotkaniu z Papieżem, kilkadziesiąt osób podniosło ręce. „Za tę pielgrzymkę chcemy dziękować, bo to wielki dar dla konińskiej ziemi – podkreślił ks. Kumala – tylko raz w historii Ojciec Święty przebywał na tej ziemi konińskiej.”

Po Mszy Świętej zebrani otrzymali obrazki z wizerunkiem św. Jana Pawła II modlącego się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej oraz słowami, którymi papież modlił się podczas pielgrzymki do Lichenia. Uroczystość uświetnił Sanktuaryjny Kwintet Dęty, którego koncertu wysłuchano po liturgii. Przed pomnikiem św. Jana Pawła II, stojącym przed bazyliką, złożono wiązankę kwiatów.

Najbliższa niedziela będzie w sanktuarium Dniem wdzięczności fundatorom i budowniczym licheńskiej bazyliki, z okazji 16. rocznicy konsekracji świątyni, która przypada 12 czerwca.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   sanktuarium maryjne,   papież,   Jan Paweł II w Licheniu,   21 rocznica,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Bardzo interesuje mnie ten Sanktuaryjny Kwintet Dęty.Czy LM może puścić jakąś fajną piosenkę tego Kwintetu Dętego Sanktuaryjnego?
Dodano: 07.06.2020 19:27    Przez: Grzech Walerian
avatar ten cały temat jest dęty , nadęty , rozdęty i rozbuchany...
Dodano: 08.06.2020 15:18    Przez: zx
avatar gdzież jest ten wielki dar - i jaki z niego pożytek ?
Dodano: 08.06.2020 13:12    Przez: zx
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO