WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wielkopolska. 2280 zakażonych, siedem nowych przypadków

Dodano: 8.06.2020 11:59
Źródło: LM.pl

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Wielkopolsce od początku epidemii wzrosła do 2280. Wielkopolski Urząd Wojewódzki informuje w poniedziałek o siedmiu nowych przypadkach.

Pięć z odnotowanych w poniedziałek przypadków dotyczy mieszkańców powiatu kępińskiego, a dwie - regionu kaliskiego. Najstarsza z zakażonych osób ma 74 lata, a najmłodsza - czternaście. Sześć osób przebywa w izolacji domowej, a jedna jest hospotalizowana w Poznaniu.

Łącznie liczba zakażonych od początku epidemii wzrosła do 2280. 157 osób zmarło, a 1398 wyzdrowiało. 

W powiecie konińskim i mieście Konin liczba zakażonych to niezmiennie dwanaście osób. Cztery osoby zmarły, a siedem wyzdrowiało. Jedna cały czas jest hospitalizowana. Ponadto cztery osoby oczekują na wyniki badania - dwie w szpitalu, a dwie w izolacji domowej. Objętych kwarantanną jest 81 osób, wszystkie powracające z zagranicy. 

Łącznie od początku epidemii przeprowadzono 991 badań na obecność SARS-CoV-2. W ostatniej dobie - dwa. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO