WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Inwestycja poprawi bezpieczeństwo, a Mikorzyn wizualnie zyska

Dodano: 10.06.2020 13:27

Szersza droga, przebudowane chodniki i dodatkowy, środkowy pas jezdni. W Mikorzynie, gm. Ślesin trwa realizacja inwestycji wartej ok. 4 mln zł.

Przez gminę Ślesin przebiegają wszystkie kategorie dróg. Ta w Mikorzynie jest drogą krajową, której zarządcą jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

- Ponad 2 lata temu jako gmina przygotowaliśmy dokumentację do przebudowy lewoskrętu w miejscowości Mikorzyn. Tam jest gęsta zabudowa, sporo wjazdów i zjazdów, a ponadto jest to miejscowość turystyczna. Chcemy, żeby nie tylko wizualnie lepiej wyglądała, ale przede wszystkim żeby było bezpieczniej – mówi Mariusz Zaborowski. - W ubiegłym roku skończyliśmy ciąg pieszo-jezdny w Lubomyślu. W Mikorzynie udało się zaprojektować środkowy pas, który będzie służył mieszkańcom zjeżdżających do swoich posesji. Dzięki temu ruch na drodze Konin – Bydgoszcz będzie odbywał się płynnie. W ramach zadania poszerzona zostanie jezdnia, wymieniony oraz przedłużony zostanie chodnik do końca ośrodków wypoczynkowych – dodaje.

Całe to zadanie nie pochłonie z budżetu gminy ani złotówki. Jak podkreśla burmistrz Zaborowski, jedynym kosztem było przygotowanie dokumentacji.

- My do tych 4 mln zł nie dokładamy nic. Po zakończeniu tej inwestycji pozostanie jeszcze połączenie Mikorzyna z Honoratką i będziemy mieli zrobiony cały odcinek – mówi Mariusz Zaborowski.

Prace w Mikorzynie mają potrwać do września tego roku. Nie wiadomo natomiast kiedy skończą się prace drogowe w Honoratce, gdzie trwa oczekiwanie na założenie gazociągu.

- Prawie 2 lata temu Polska Spółka Gazownicza wyraziła chęć budowy gazociągu od Honoratki. Zależało nam na umieszczeniu go w drodze, która jest przebudowywana. W pierwszym przetargu kwota była większa niż środki przeznaczone na budowę gazociągu. Problemem jest struktura drogi, bo asfalt wylany został na starej kopalnianej drodze, tam są płyty betonowe. Wykonanie gazociągu jest czasochłonne i kosztowne – mówi Mariusz Zaborowski. - W maju był drugi przetarg i nie zgłosił się nikt chętny. Niedługo ma być ogłoszony trzeci przetarg i mam nadzieję, że w końcu się uda. Zależy nam, żeby zgłosiła się jakaś firma. Gdyby kwota była wyższa to jesteśmy w stanie dołożyć do tej inwestycji. Całe miasto Ślesin i mieszkańcy okolicznych miejscowości czekają na gaz – dodaje.

Do rozstrzygnięcia przetargu powinno dojść na początku lipca.

slajd 1 z 13
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO