WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nowe przypadki zakażenia w Wielkopolsce. W Koninie bez zmian

Dodano: 12.06.2020 11:03
Źródło: LM.pl

Czternaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nie ma wśród nich mieszkańców Konina i powiatu konińskiego.

Wyniki badań laboratorynych potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u czterech mieszkańców powiatu kępińskiego, dwóch mieszkańców powiatu kaliskiego, jednego mieszkańca powiatu gostyńskiego, a ponadto u sześciu mieszkańców Poznania i jednego mieszkańca Kalisza. Jednocześnie Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował o śmierci 93-letniego mieszkańca powiatu pilskiego. Mężczyzna zmarł powodu COVID-19 w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej.

W aktualnych danych WUW nie ma nowych przypadków zakażenia wśród mieszkańców Konina i powiatu konińskiego. Sanepid informuje o trzech osobach hospitalizowanych, z czego jedna jest z wynikiem dodatnim. Objętych kwarantanną są 94 osoby, wszystkie wróciły z zagranicy. Do tej pory w kierunku koronawirusa pobrano 1026 próbek, z czego w ostatniej dobie – 9.

Od podczątku epidemii w Wielkopolsce odnotowano 2345 przypadków zakażenia ( w Koninie i powiecie konińskim – 12 przypadków), w tym 163 osoby zmarły ( w Koninie i powiecie konińskim - 4 zgony), a 1505 wyzdrowiało ( w Koninie i powiecie konińskim – 7 osób wyleczonych).

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO