WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nasze Sprawy. Wakacje inne niż wszystkie. Gdzie jechać?

Dodano: 20.06.2020 10:10
Źródło: LM.pl

Jeśli na wakacje zagraniczne, to tylko do krajów wewnątrz Unii Europejskiej – rekomenduje gość „Naszych Spraw”. Tegoroczny letni wypoczynek z pewnością będzie inne niż zwykle.

Do wakacji został zaledwie tydzień. Epidemia koronawirusa pokrzyżowała urlopowe plany większości osób, ale też wpłynęła na funkcjonowanie branży turystycznej.

- Sytuacja jest niezwykle dynamiczna. Trzeba na bieżąco sprawdzać co się dzieje – mówi Tomasz Kuśmirek, właściciel salonu podróży Tourlider. - Branża turystyczna przeżyła ogromne załamanie. Dotyczy to nie tylko biur podróży, touroperatorów, ale też rzeszy przewoźników, przewodników, rezydentów, pilotów, organizatorów wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Od 1 lipca będzie można organizować kolonie, ale w zupełnie innym reżimie sanitarnym. Teraz wiemy też, że od 1 lipca samoloty będą mogły zabierać 100 procent pasażerów – dodaje.

Polska otworzyła swoje granice 13 czerwca, podobnie dzieje się w innych krajach. Mimo to Ministerstwo Spraw Zagranicznych na swojej stronie informuje, że żadne miejsce na świecie nie jest wolne od ryzyka zarażenia koronawirusem i apeluje jednak o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne. A jeśli nie poza granice kraju to może zostać w regionie? O tym, czy to dobry moment dla zainteresowania turystów Koninem i powiatem konińskim, we wczorajszym programie „Nasze Sprawy” mówiła Eliza Kroczewska – pełniąca obowiązki kierownika biura Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”.

To było ostatnie przed wakacjami wydanie „Naszych Spraw”. Do zobaczenia jesienią!

  • Nasze Sprawy. Wakacje inne niż wszystkie. Gdzie jechać?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Oficjalnie, jednak lepiej by było napisać: "dokąd jechać". :)
Dodano: 25.06.2020 07:56    Przez: msb
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO