LM.plWiadomościNasze Sprawy. Wakacje inne niż wszystkie. Gdzie jechać?

Nasze Sprawy. Wakacje inne niż wszystkie. Gdzie jechać?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Nasze Sprawy. Wakacje inne niż wszystkie. Gdzie jechać?

Jeśli na wakacje zagraniczne, to tylko do krajów wewnątrz Unii Europejskiej – rekomenduje gość „Naszych Spraw”. Tegoroczny letni wypoczynek z pewnością będzie inne niż zwykle.

Do wakacji został zaledwie tydzień. Epidemia koronawirusa pokrzyżowała urlopowe plany większości osób, ale też wpłynęła na funkcjonowanie branży turystycznej.

- Sytuacja jest niezwykle dynamiczna. Trzeba na bieżąco sprawdzać co się dzieje – mówi Tomasz Kuśmirek, właściciel salonu podróży Tourlider. - Branża turystyczna przeżyła ogromne załamanie. Dotyczy to nie tylko biur podróży, touroperatorów, ale też rzeszy przewoźników, przewodników, rezydentów, pilotów, organizatorów wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Od 1 lipca będzie można organizować kolonie, ale w zupełnie innym reżimie sanitarnym. Teraz wiemy też, że od 1 lipca samoloty będą mogły zabierać 100 procent pasażerów – dodaje.

Polska otworzyła swoje granice 13 czerwca, podobnie dzieje się w innych krajach. Mimo to Ministerstwo Spraw Zagranicznych na swojej stronie informuje, że żadne miejsce na świecie nie jest wolne od ryzyka zarażenia koronawirusem i apeluje jednak o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne. A jeśli nie poza granice kraju to może zostać w regionie? O tym, czy to dobry moment dla zainteresowania turystów Koninem i powiatem konińskim, we wczorajszym programie „Nasze Sprawy” mówiła Eliza Kroczewska – pełniąca obowiązki kierownika biura Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”.

To było ostatnie przed wakacjami wydanie „Naszych Spraw”. Do zobaczenia jesienią!

Nasze Sprawy. Wakacje inne niż wszystkie. Gdzie jechać?
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole