WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Przy najstarszym zabytku podsumowano 22 bieg Milowego Słupa

Dodano: 20.06.2020 19:07

Przy najstarszym konińskim zabytku podsumowano tegoroczny, szczególny bieg Milowego Słupa.

Ze względu na pandemię, tradycyjny majowy bieg ulicami Konina, odbył się inaczej niż zwykle, wirtualnie. Biegacze i chodziarze we własnym zakresie pokonywali wyznaczony dystans i rejestrowali swoje wyniki pod hasłem biegu. Był na to przewidziany czas, a teraz podsumowano i wszystkim uczestnikom, bez podium, wręczono pamiątkowe medale.

- To była szczególna 22 edycja ogólnopolskiego biegu Milowego Słupa organizowanego przez MOSiR w Koninie – powiedział na wstępie Janusz Lipiński. – W specjalnym miejscu, znanym mieszkańcom Konina, przy Słupie Drogowym, który od 1151 określa połowę drogi między Kaliszem a Kruszwicą, chcemy uhonorować uczestników tej szczególnej edycji. 

W biegu na 10 kilometrów wystartowało 125, a w marszu na 5 kilometrów - 65 uczestników. W sumie wyzwanie podjęło 190 uczetników, w tym 69 pań (33 biegły, 36 maszerowało) i 101 mężczyzn (85 w biegu, 16 w marszu). Warto podkreślić, że w tej grupie było 20 uczteników poniżej 18 roku życia.

Pamiątkowe medale wręczył prezydent Konina – Piotr Korytkowski i jego zastępca – Witold Nowak, który również brał udział w biegu.

- Wiele imprez w tym roku nie miało szansy się odbyć. Kiedy więc Ewa Kulczyńska, dyrektor MOSiR-u powiedziała, że ten bieg się odbędzie, ale wirtualnie, bardzo się ucieszyłem. Bieg się odbył, a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale i to przy Konińskim Słupie Drogowym, który jest symbolem tego biegu - powiedział prezydent i uhonorował uczestników. Uroczystość zwińczyło wspólne zdjęcie z symbolem biegu. 

slajd 1 z 17
NASTĘPNY SLAJD

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Akcja na medal!
Dodano: 20.06.2020 20:55    Przez: ~zk
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO