WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Ruszył montaż stalowych konstrukcji nowego wiaduktu

Dodano: 23.06.2020 17:07
Źródło: LM.pl

Stalowa konstrukcja nowego wiaduktu łączącego ulice Paderewskiego z Wyzwolenia jest już w Koninie. Montaż ma trwać do końca sierpnia.

Rozpoczął się kolejny etap budowy połączenia piątego osiedla z Zatorzem. W nocy z poniedziałku na wtorek dojechała pierwsza część konstrukcji z Wytwórni Konstrukcji Stalowych w Kielcach. Jak informuje koniński magistrat, dowiezione elementy dotyczą nitki południowej i będą montowane do końca sierpnia. Natomiast od lipca do końca września dostarczane i montowane będą elementy nitki północnej.

– Warto dodać, że aktualnie wykonawca zrealizował już roboty o wartości ponad 40%  z, zapisanych w umowie, przeszło 70 milionów. Przejezdność pomiędzy skrzyżowaniami ma zostać osiągnięta w grudniu tego roku – informuje Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie.

Wiadukt będzie się składał z dwóch równoległych obiektów trójprzęsłowych o długości 24x40x28 metrów. Ustrój nośny obu nitek wiaduktu stanowią blachownicowe dźwigary stalowe zespolone z żelbetową płytą pomostu. A dla każdej z nitek zaprojektowano po 6 dźwigarów w zmiennych rozstawach.

fot. konin.pl

slajd 1 z 10
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

No to jeszcze tylko znowu znaleźć sponsora na farbę, ponownie odmalować dworzec w czynie społecznym i Konin jak nowy.Będziemy kolejową wizytówką Polski.
Dodano: 24.06.2020 07:51    Przez: Arkadiusz

KOMENTARZE

No to jeszcze tylko znowu znaleźć sponsora na farbę, ponownie odmalować dworzec w czynie społecznym i Konin jak nowy.Będziemy kolejową wizytówką Polski.
Dodano: 24.06.2020 07:51    Przez: Arkadiusz
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO