WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Więcej przedszkoli na wakacyjnych dyżurach - pięć placówek

Dodano: 27.06.2020 10:18

Więcej przedszkoli na wakacyjnych dyżurach. W lipcu i w sierpniu w Koninie dyżury pełnić będzie po pięć placówek, a nie – jak dotąd - po dwie.

W lipcu pracować będą przedszkola nr: 2, 11, 12, 7 i 31, w sierpniu natomiast: 6, 32, 10, 16 i 17. Zgodnie z deklaracjami – w ciągu wakacji z opieki przedszkolnej skorzysta około 450 dzieci. - Otworzyliśmy więcej placówek, bo takie były oczekiwania rodziców. Wiele osób wykorzystało już urlopy do opieki nad dziećmi podczas pandemii koronawirusa i w wakacje pracuje – wyjaśnia Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina.  

Jak dodaje Nowak - decyzja o otwarciu większej liczby placówek związana jest również z koniecznością przestrzegania procedur i zaleceń. W jednej grupie nie może być bowiem więcej niż 12 dzieci. – Pięć placówek czynnych w każdym miesiącu wakacji to więcej miejsca i więcej przestrzeni dla dzieci. Zależy nam na tym, by najmłodsi mieszkańcy czuli się bezpiecznie i komfortowo w naszych przedszkolach – wyjaśnia Witold Nowak.  

W Koninie działa w sumie 18 przedszkoli. Rok szkolny 2019/2020 zakończyło około 2,5 tysiąca przedszkolaków.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:przedszkola Konin,   dyżurne przedszkola,   wakacje 2020,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO