WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Urodziny Janiny Perathoner w domu przekazanym miastu

Dodano: 29.06.2020 12:48

Do domu i ogrodu, które pisarka Janina Perathoner (Weneda) przed śmiercią przekazała miastu, zaprosiła Ewa Gaj, prowadząca w willi przy Staszica swoją pracownię malarską.

Na pomysł spotkania, którego pretekstem były urodziny słynnej koninianki, Ewa Gaj wpadła przed kilku tygodniami. - Uznałam że będzie to znakomita okazja do pokazania materialnej spuścizny po pani Janince - stwierdziła Ewa Gaj.

Dodała też, że zanim można było wszystko otworzyć przed gośćmi, trzeba było włożyć ogrom pracy. Szczególnie w ogrodzie – niezwykle uroczym miejscu. Trzeba też było odświeżyć pomieszczenia. Bo malarka zaproponowała odwiedzającym autentyczne wnętrza, w których mieszkała Weneda, wraz z autentycznym wyposażeniem. A w ogrodzie na chętnych czekał ulubiony bujak pisarki. We wszystkim pomagał jej bardzo Jacek Rządzicki. - Gdyby nie on, sama nie dałabym rady - dodaje Ewa Gaj.

Rewelacyjnie prezentuje się biurko (należące do Jacka Rządzickiego) z książkami pisarki i stający w tym samym pokoju regał na wysoki połysk wypełniony przetworami wykonanymi rękoma pani Janinki. Nie zabrakło muzyki na żywo, pysznego ciasta i napojów przygotowanych z ziół rosnących w ogrodzie, a także plenerowej wystawy.

Źródło: Miasto Konin 

 

slajd 1 z 12
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Ewa Gaj,   dom Janiny Perathoner,   Janina Weneda,   dom pisarki,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO