WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Dodano: 30.06.2020 09:51

Policjant Wydziału Kryminalnego kolskiej jednostki w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. 57-latek kierował mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

Policjant, który na co dzień służy w Wydziale Kryminalnym, 24 czerwca br. w godzinach wieczornych, na jednej ze stacji paliw w Kole zauważył mężczyznę, który kupił wódkę, po czym odjechał samochodem. Może nie było by w tym nic podejrzanego, gdyby nie fakt, że po kilkunastu minutach ten sam mężczyzna przyjechał po kolejną butelkę wódki. Z uwagi na podejrzenie, że kierujący może być pod wpływem alkoholu, funkcjonariusz postanowił zainterweniować. Jak się szybko okazało, mężczyzna w ogóle nie kontrolował kierunku jazdy, dlatego policjant postanowił zajechać mu drogę, aby uniemożliwić dalszą budzącą zagrożenie jazdę. Wyjął kluczyki ze stacyjki i powiadomił o tym dyżurnego policji. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego. Urządzenie do badania trzeźwości wskazało w organizmie 57-latka ponad 2,5 promila alkoholu.

Dzięki zdecydowanej postawie policjanta, nie doszło do tragedii. Drogowy przestępca stanie przed sądem i odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO