WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Zmarł mieszkaniec powiatu tureckiego zakażony koronawirusem

Dodano: 30.06.2020 11:00
Źródło: LM.pl

Zmarł 82-letni mieszkaniec powiatu tureckiego zakażony koronawirusem. Obecność SARS-CoV-2 wykryto u trzech kolejnych.

Rośnie ognisko koronawirusa w powiecie tureckim. Od czasu wykrycia zakażenia w firmie Sun Garden w Malanowie, ogólna liczba zakażonych wzrosła już do 27 osób. O trzech najnowszych przypadkach informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki w porannym komunikacie. To 72-letnia kobieta (przebywa w szpitalu w Koninie), 49-letnia kobieta oraz 40-letni mężczyzna (oboje w izolacji domowej).

Jedna z zakażonych osób zmarła. To 82-latek, który przebywał w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Turku. 

Od wtorku w Malanowie działa mobilny punkt pobrań. Dziś i jutro testowani będą jedynie pracownicy Sun Garden, w czwartek i piątek - wszyscy chętni mieszkańcy powiatu tureckiego i powiatów ościennych. - Niestety, w powiecie tureckim mamy ognisko zakażeń, dlatego nasze reakcje muszą być natychmiastowe. Uruchamiamy centrum pobrań na terenie zagrożonego zakładu. Znamy potrzeby lokalnej społeczności, dlatego jeżeli chętnych będzie więcej, punkt pobrań zostanie na kolejne dni - mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Łącznie we wtorek Wielkopolski Urząd Wojewódzki informuje o 27 nowych zakażeniach w Wielkopolsce. Oprócz mieszkańców powiatu tureckiego dotyczą one osób z powiatu rawickiego (jedna), kępińskiego (cztery), ostrzeszowskiego (trzech), ostrowskiego (trzech), Kalisza (dwóch), powiatu kaliskiego (pięciu), Poznania (trzech), powiatu krotoszyńskiego (jedna), powiatu poznańskiego (jedna) i powiatu jarocińskiego (jedna). Dziewięć osób przebywa w szpitalach we Wrocławiu, Poznaniu i Koninie, jedna w izolatorium w Poznaniu, reszta w izolacji domowej.

Łączna liczba przypadków koronawirusa w Wielkopolsce od początku epidemii wynosi 2669. 176 osób zmarło, a 1998 wyzdrowiało. 

W powiecie konińskim i mieście Konin liczba zakażonych niezmiennie wynosi dwanaście osób. Cztery osoby zmarły, a osiem wyzdrowiało. Obecnie objętych kwarantanną jest 188 osób - dwie mające wcześniej kontakt z zakażonymi i 166, które wróciły z zagranicy. Wykonano 1192 testy na obecność koronawirusa, w ostatniej dobie - 24. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

BILL GATES, W KOŃCU MÓWI PRAWDĘ.
Dodano: 30.06.2020 11:53    Przez: Piotr
Prof. M. Majewska: Covid ratuje życie dzieci.
Dodano: 30.06.2020 11:57    Przez: Piotr
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO