WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Czy konińskie szkoły są tolerancyjne? Powstał kolejny ranking

Dodano: 1.07.2020 15:25
Źródło: LM.pl

Osiem szkół z Konina i powiatu konińskiego wzięło udział w rankingu szkół tolerancyjnych i wolnych od mowy nienawiści. Badanie przeprowadziło Przedwiośnie - młodzieżówka partii Wiosna.

To już kolejny tego typu ranking stworzony w regionie konińskim. Działacze Przedwiośnia rozesłali ankiety do ośmiu szkół z terenu regionu konińskiego, w których pytali uczniów o kwestie związane z dyskryminacją, tolerancją i bezpieczeństwem. Podopieczni placówek anonimowo odpowiadali m.in. na takie pytania jak: ,,Czy doświadczyłaś/-eś dyskryminacji, odrzucenia ze względu na płeć?", ,,Czy czujesz się bezpiecznie w swojej szkole?", ,,Czy doświadczyłaś/-eś przemocy fizycznej?". - W ankietach pytaliśmy o sytuację w szkołach: kwestię równouprawnienia płci, tolerancji i mowy nienawiści wobec osób innej narodowości, pochodzenia, czy orientacji seksualnej - tłumaczy Piotr Czerniejewski.

Łącznie ankiety wypełniło 655 uczniów, średnio koło setki na szkołę. Udziału w ankiecie odmówił samorząd uczniowski Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego, natomiast w klasyfikacji nie ujęto Zespołu Szkół Technicznych, ankietę wypełniło tam bowiem zbyt mało uczniów, by wyniki były wiarygodne. Maksymalnie można było uzyskać 96 pkt. - Szkoła wolna od nienawiści i dyskryminacji powinna otrzymać te 96 punktów. To jest tak naprawdę poziom zero, który powinien być standardem - ocenia Piotr Czerniejewski.

Żadna ze szkół takiego wyniku nie osiągnęła. Najlepsza sytuacja jest w II Liceum Ogólnokształcącym w Koninie (76,2 pkt), drugie miejsce zajęło III Liceum Ogólnokształcące w Koninie (74,4 pkt), a trzecie - jedyna badana szkoła z powiatu konińskiego, czyli Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie (73,2 pkt). Według ankietowanych najgorsza sytuacja ma być w I Liceum Ogólnokształcącym w Koninie, które uzyskało jedynie 68 pkt. Ponadto szkoły klasyfikowane były w trzech kategoriach: ,,Równouprawnienie", ,,Toleracja osób LGBT+" i ,,Szkoła wolna od ksenofobii" (dokładne wyniki poniżej).

Co konkretnie wskazywali ankietowani? - Z odpowiedzi jasno wynika, że zdarzały się pobicia, zdarzały się wyzwiska, śmianie z seksistowskich żartów przez nauczycieli - wyjaśnia Piotr Czerniejewski, a Emma Szubert dodaje: - Najgorzej ze wszystkich wypadły pytania dotyczące pojawiania się stereotypów w książkach szkolnych, organizacji tęczowych piątków, zaufania do powiedzenia psychologowi szkolnemu, bądź nauczycielowi o doświadczanej dyskryminacji oraz o skali otrzymywanej pomocy w takich przypadkach, ale również o braku warsztatów nt. mowy nienawiści lub dyskryminacji. 

Młodzi działacze Przedwiośnia chcą temu przeciwdziałać, dlatego w środę złożyli wniosek na ręce prezydenta Konina, w którym postulują wprowadzenie dodatkowych zajęć do szkół nt. edukacji seksualnej, antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej. - Takie rozwiązanie istnieje już w poznańskich szkołach. Koszt takich zajęć to ok. 200 tys. zł dla ok. 80 szkół. W Koninie jest zdecydowanie mniej szkół, więc ten koszt byłby niższy - mówi Natalia Klimczak. 

Ranking ogólny (maksymalnie 96 pkt, średnia: 72,46 pkt - 75,48% z wszystkich możliwych):
1. II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie - 76,24 pkt.
2. III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie - 74,43 pkt
3. Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie - 73,26 pkt
4. Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie - 72,76 pkt
5. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie - 72,5 pkt
6. Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie - 69,5 pkt
7. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Koninie - 68,52 pkt.

Równouprawnienie (maksymalnie 25 pkt, średnia: 18,91 pkt - 75,63% z wszystkich możliwych):
1. II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie - 19,79 pkt
2. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie - 19,45 pkt
3. Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie - 19,44 pkt
4. III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie - 19,34 pkt
5. Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie - 19,20 pkt
6. Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie - 17,83 pkt
7. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Koninie - 17,29 pkt.

Tolerancja osób LGBT+ (maksymalnie 40 pkt, średnia: 29,88 pkt - 74,69% z wszystkich możliwych):
1. II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie - 31,84 pkt
2. III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie - 31,09 pkt
3. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie - 29,84 pkt
4. Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie - 29,67 pkt
5. Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie - 29,23 pkt
6. Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie - 28,74 pkt
7. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Koninie - 28,73 pkt.

Szkoła wolna od ksenofobii (maksymalnie 31 pkt, średnia: 23,68 pkt - 76,37% z wszystkich możliwych):
1. II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie - 24,60 pkt
2. Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie - 24,59 pkt
3. III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie - 24 pkt
4. Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie - 23,89 pkt
5. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie - 23,21 pkt
6. Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie - 22,94 pkt
7. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Koninie - 22,49 pkt.

slajd 1 z 5
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dajcie palec to Wam rękę odetną. Brakuje im masturbacji. Faktycznie dzisiejsza młodzież stacza się na samo dno. Jak tak źle mają w Polsce to granice otwarte i do tych poprawnych państw niech jadą. Jeżdżę po Europie i Polska to jeszcze spokojny kraj ale jak takich oszołomów będzie więcej to zrobi się to samo. Brudne, obdarte wyglądają jak z piątej zmiany. Tak wygląda poprawność na tym zachodzie . Niech się tak nie spinają bo braknie im powietrza
Dodano: 1.07.2020 19:32    Przez: ~Edek
avatar Ale zdajecie sobie sprawę, że ta ankieta dotyczyła TOLERANCJI a nie kwestii LGBT? Tutaj poruszona została chyba najważniejsza kwestia w szkołach- tolerancji, czyli m.in tego czy uczniowie czują się BEZPIECZNIE w szkołach. Na pewno nie raz zostaliście pobici w szkole bo znęcał się nad wami ktoś silniejszy, śmiano się z was bo mieliście gorsze ciuchy, pochodziliście z biedy, patologii itp. Śmieją się z was bo pracujecie na kasie, śmieją się bo zarabiacie grosze- to także kwestia TOLERANCJI. Żal mi tylko tych, którzy przytaczają tutaj PO czy PIS czy inne kwestie polityczne ale może kiedyś dorośniecie do poważnych problemów...
Dodano: 1.07.2020 22:22    Przez: Autorytet
avatar Cd. to poprawności policznej i sksualizacji dziedzi.Jak widać poprawność akurat migranci mają; gdzieś a z seksualizacji szeroko korzystają o czym mogły przekonać się Niemki w sylwestra. Polsce także chce się nażucić rewolucję Gdańskiego, duże miata rządząne przez lewicowych włodarzy próbują narzucać w przedszkolach tęczowych seksedukatorów uczących 4 latki masturbacji i tzw. toleracji a tak naprawdę afirmacji zachowań homoseksualnych.Wrogiem publicznym dla lewicowych uczycieli stał się Tuwin nomen omen uważany za lewicowego poetę z ,,Murzynkiem Bambo" i H.Sienkiewicz z powieści ,,W pystyni i w puszczy" Rasumując seksualizacja i nauka 4 latka masturbacji przez faceta przebranego za kobietę jest ok, a przygody Stasia i Nell są bee.Dlatego nie można pozwolić na żadne takie rewolucje finansowane przez Sorosa, i należy wybrać tak by takie fałszywe i szkodliwe ideologie niszczace człowieka wypalać gorącym żelazem.Zastanówcie się zanim rzucicie glos do urny.
Dodano: 1.07.2020 18:50    Przez: Tomasz Kobrzycki
Ten stary dziad Soros postawił sobie za cel zniszczyć Europę. I udaje się małymi kroczkami starcowi dzięki naiwnosci nie których państw. Dziada powinni wszystkie państwa pogonić.
Dodano: 1.07.2020 19:36    Przez: ~Edek
widać, że wynalazki
Dodano: 1.07.2020 15:55    Przez: ~koninianin

KOMENTARZE

Tolerancja w naszym kraju nie istnieje, prędzej dostaniesz kamieniem i usłyszysz bóg, honor, ojczyzna! Niestety ale jaskiniowcy wyszli na ulicę i uważają się za patriotów. Zasada jest taka im mniej w głowie tym głośniejszy krzyk. Kraj wolny tylko ludzie jeszcze tego nie rozumieją i uwielbiają narzucać ograniczenia i swój styl życia innym.
Dodano: 01.07.2020 15:55    Przez: Ropuch
widać, że wynalazki
Dodano: 01.07.2020 15:55    Przez: ~koninianin
avatar Tam gdzie wchodzi do szkoły ideologia i poprawność polityczna kończy się wolność.W całym kulrowo płn- zach świecie dopiega właśnie do końca rewołucja wloskiego komunisty A.Gramsciego polegający na długim marszu przez istytucje czyli stopniowej zmiany nadbudowy czyli szergo rozumianej kultury od nauki w przedszkolach poprzez media i sztukę a następie zmiany bazy czyli ludu.Do tego dochodzi przejmowanie pojęć i symboli i odwrócenia ich znaczenia,jaskrawym przykładem jest tęcza która jest symbolem przymierza człowieka z Bogiem a u rewolucjonistów stała się symbolem sodomi którą Bóg zniszył.Wprodzono do szkół i na uniwerystety pseudonauki jak gender i ideologie jak LGBT .Powszechna poprawność polityczna zabija jakąkolwiek debatę i prulalizm, prawda obiektyna przestała praktycznie istnieć, nastała era posprawdy.Publiczne szkoły obniżyły tak pozim nauczania dostoswując je do poziomu migranta z Afryki jedynie czego uczą.cdn.
Dodano: 01.07.2020 18:30    Przez: Tomasz Kobrzycki
avatar Cd. to poprawności policznej i sksualizacji dziedzi.Jak widać poprawność akurat migranci mają; gdzieś a z seksualizacji szeroko korzystają o czym mogły przekonać się Niemki w sylwestra. Polsce także chce się nażucić rewolucję Gdańskiego, duże miata rządząne przez lewicowych włodarzy próbują narzucać w przedszkolach tęczowych seksedukatorów uczących 4 latki masturbacji i tzw. toleracji a tak naprawdę afirmacji zachowań homoseksualnych.Wrogiem publicznym dla lewicowych uczycieli stał się Tuwin nomen omen uważany za lewicowego poetę z ,,Murzynkiem Bambo" i H.Sienkiewicz z powieści ,,W pystyni i w puszczy" Rasumując seksualizacja i nauka 4 latka masturbacji przez faceta przebranego za kobietę jest ok, a przygody Stasia i Nell są bee.Dlatego nie można pozwolić na żadne takie rewolucje finansowane przez Sorosa, i należy wybrać tak by takie fałszywe i szkodliwe ideologie niszczace człowieka wypalać gorącym żelazem.Zastanówcie się zanim rzucicie glos do urny.
Dodano: 01.07.2020 18:50    Przez: Tomasz Kobrzycki
Bosak punktuje Dudę: "Jak to się stało, że przez pięć lat nie zaprosił Pan nikogo z nas do dyskusji?" [WIDEO]
Dodano: 01.07.2020 21:53    Przez: Piotr
Cieszę się, że troglodyta moralny i kulturowy - gość ukrywający się niczym przestępca pod ksywą ''Kobrzycki'' chce pouczać młodzież. Jest Pan równie zakłamany jak Pan Duda , który z frazesami o dobru rodziny na ustach ułaskawia pedofila. Wstyd Panie Duda. Wstyd Panie ''K''. Swoją drogą jestem pewien, że nie zrozumiał Pan czego dotyczy ranking. Odruch Pawłowa ?
Dodano: 03.07.2020 11:46    Przez: Alfred Michalczyk
Dajcie palec to Wam rękę odetną. Brakuje im masturbacji. Faktycznie dzisiejsza młodzież stacza się na samo dno. Jak tak źle mają w Polsce to granice otwarte i do tych poprawnych państw niech jadą. Jeżdżę po Europie i Polska to jeszcze spokojny kraj ale jak takich oszołomów będzie więcej to zrobi się to samo. Brudne, obdarte wyglądają jak z piątej zmiany. Tak wygląda poprawność na tym zachodzie . Niech się tak nie spinają bo braknie im powietrza
Dodano: 01.07.2020 19:32    Przez: ~Edek
a dlaczego ludzi wtrącają się w życie intymne innych? Niech każdy pilnuje swoich spraw. Nikogo nie powinno obchodzić co i z kim robią inni. Często nawet nie wiecie że ktoś z waszych znajomych jest homoseksualny bo się nie przyzna takim ludziom jak Wy. A Wy moi drodzy lubicie te osoby do momentu aż się dowiecie. Stąd pytanie czy to naprawdę ma znaczenie? W czym Wam to przeszkadza?
Dodano: 02.07.2020 08:48    Przez: Ropuch
Ten stary dziad Soros postawił sobie za cel zniszczyć Europę. I udaje się małymi kroczkami starcowi dzięki naiwnosci nie których państw. Dziada powinni wszystkie państwa pogonić.
Dodano: 01.07.2020 19:36    Przez: ~Edek
George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata. (książka)
Dodano: 01.07.2020 21:55    Przez: Piotr
Sam jest Pan ''dziadem'' więc proszę się pogonić ale nie ku demokratycznej Europie ale na Białoruś.
Dodano: 03.07.2020 12:04    Przez: Alfred Michalczyk
avatar Tym młodym to wali już na łeb! Co to za idiotyczne pytania? Kiedyś szkoły humanistyczne to był trzon przyszłej inteligencji, dziś to trzon głupoty i lewackiego zacofania. Widać prawdziwych problemów w życiu nie mają. Ci co mają obecnie po kilkadziesiąt lat to pamiętają czasy innej młodzieży. To co się dziś wyrabia to jest chore! Ja rozumiem kwestie co do nie tolerancji wobec mowy nienawiści dla osób innej narodowości, pochodzenia, czy wyznania, ale podkładać pod to kwestię równouprawnienia płci, czy orientacji seksualnej to to już samo w sobie jest chore i nienormalne! A już nie mówiąc w ogóle o jakiejś wypaczonej i obleśnej tolerancji da osób LGBT . Widać jak wypaczoną moralność mają dziś młodzi.
Dodano: 01.07.2020 20:38    Przez: Pulsar71
avatar Ale zdajecie sobie sprawę, że ta ankieta dotyczyła TOLERANCJI a nie kwestii LGBT? Tutaj poruszona została chyba najważniejsza kwestia w szkołach- tolerancji, czyli m.in tego czy uczniowie czują się BEZPIECZNIE w szkołach. Na pewno nie raz zostaliście pobici w szkole bo znęcał się nad wami ktoś silniejszy, śmiano się z was bo mieliście gorsze ciuchy, pochodziliście z biedy, patologii itp. Śmieją się z was bo pracujecie na kasie, śmieją się bo zarabiacie grosze- to także kwestia TOLERANCJI. Żal mi tylko tych, którzy przytaczają tutaj PO czy PIS czy inne kwestie polityczne ale może kiedyś dorośniecie do poważnych problemów...
Dodano: 01.07.2020 22:22    Przez: Autorytet
avatar Do @Autorytet: Cytaty w artykułu: - "Podopieczni placówek anonimowo odpowiadali m.in. na takie pytania jak: ,,Czy doświadczyłaś/-eś dyskryminacji, odrzucenia ze względu na płeć?" (...) W ankietach pytaliśmy o sytuację w szkołach: kwestię równouprawnienia płci, (...) czy orientacji seksualnej - tłumaczy Piotr Czerniejewski. (...) Ponadto szkoły klasyfikowane były w trzech kategoriach: (...) "Tolerancja osób LGBT " - więc gdzie tu jest mowa o TOLERANCJI o której Ty piszesz? Przecież pod dyskusją o tolerancji jako takiej, wciskane są pytania z zakresu równouprawnienia płci, orientacji seksualnej czy tolerancji do osób LGBT - więc czego rozwadniasz temat? Podkładacie się ze swoją ideologią równouprawnienia płci, czy orientacji seksualnej byle by Wasze było na górze i o tym stale mówiono. Tyle, że jesteście marginesem w normalnym społeczeństwie, a tym bezustannym trąbieniem o swoich prawach udajecie jakbyście byli większością, i narzucali innym swoje prawa. Ale ten numer Wam nie przejdzie!
Dodano: 02.07.2020 01:47    Przez: Pulsar71
Po przeczytaniu Pana wypowiedzi sugeruję, by zajrzał Pan do słownika i ze zrozumieniem przeczytał hasło : równouprawnienie. Panu wszystko kojarzy się z seksem. Podpowiadam wizytę u specjalisty.
Dodano: 03.07.2020 12:08    Przez: Alfred Michalczyk
avatar Z tolerancją jest jak w całym kraju. Jest tolerancja dopóki nie oświadczysz, że jesteś gejem. Jeśli chłopak 1 września,w pierwszej klasie oświadczy, że jest homo to niech nie liczy na przyjaciół w szkole.
Dodano: 02.07.2020 06:34    Przez: Uczeń
Jak tą w tym czarnym ubraniu widzę na zdjęciu to jestem za aborcją
Dodano: 02.07.2020 12:19    Przez: ~Młynek
A jak, kiedy czytam takie komentarze,jak twój(specjalnie małą literą,bo takich "ludzi",jak ty nie darzę szacunkiem).
Dodano: 02.07.2020 13:55    Przez: ~Anka
Nic nie stoi na przeszkodzie, by zapytał Pan mamy dlaczego zdecydowała się urodzić takie coś. Zapyta się Pan ?
Dodano: 03.07.2020 12:10    Przez: Alfred Michalczyk
1 z 2
12>>
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO