WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńskim muzeum

Dodano: 5.07.2020 09:24

W soboty i niedziele można zwiedziać Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego w Santruarium Maryjnym w Licheniu. Wstęp bezpłatny. 

W tym roku, muzeum będzie czynne tylko w soboty i niedziele w godz. od 10.00 do 16.00. - W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, wprowadziliśmy zmiany w regulaminie, aby dostosować się do nowych wymagań sanitarnych - infomują pracownicy muzeum. - Na każdym piętrze naszego muzeum przygotowaliśmy dozowniki z płynem dezynfekującym. Przed wejściem na sale poprosimy Was też o osłanianie ust i nosa maseczką, chustą lub przyłbicą. Liczba osób odwiedzających Muzeum będzie limitowana zgodnie z zaleceniami inspektoratu sanitarnego. Niestety nie będzie możliwości zwiedzania muzeum z przewodnikiem. Nieczynne będą także stanowiska multimedialne. Do obejrzenia są jednak dwie nowe wystawy: Zaślubiny Polski z morzem 1920 i z Maryją przez wieki.

Zaślubiny Polski z morzem 1920, to wystawa nawiązująca do wydarzeń sprzed 100 lat, kiedy to gen. Józef Haller dokonał symbolicznych zaślubin z morzem. Na wystawie pokazujemy bezcenną pamiątkę - obrączkę z zaślubin z morzem, którą gen. Haller nosił do końca życia! Generał otrzymał dwie takie obrączki jedną wrzucił do morza na znak zaślubin, drugą miał na ręce. Przypomnimy też historię powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej.

Z Maryją przez wieki, to wystawa na której będziecie mogli zobaczyć najważniejsze typy ikonograficzne przedstawień maryjnych. Znajdziecie tutaj także nastawy ołtarzy polowych z czasu II wojny światowej. Ciekawostki, to wizerunki Maryi na wazach aptecznych, przedstawienie Maryi jako niemowlęcia w kołysce czy wizerunek Maryi na Agnusku wprawionym w meksykański relikwiarz.

  • "Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńskim muzeum

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń muzeum,   sanktuarium maryjne,   wystawa,   z Maryją przez wieki,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO