WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Skromniejsza niż dotąd pielgrzymka sołtysów i środowisk wiejskich

Dodano: 6.07.2020 10:27

Ogólnopolska Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich w tym roku, ze względu na panującą pandemię koronawirusa, miała skromniejszy wymiar niż zazwyczaj. 

- Miłość do Boga nie wyklucza się z miłością do Ojczyzny – powiedział ks. Janusz Kumala MIC, kustosz Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym, cytując słowa sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, rozpoczynając mszę, która była centralnym punktem 28. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Sołtysów i Środowisk Wiejskich do Matki Bożej Licheńskiej. 

W bazylice obecne były poczty sztandarowe Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów (KSS) oraz Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów. W uroczystościach wzięli udział członkowie zarządu Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów na czele z Ireneuszem Niewiarowskim, prezesem KSS.

Kustosz licheńskiego sanktuarium odniósł się do obecnych w świątyni sołtysów i mieszkańców polskiej wsi, którzy od dawna pielgrzymują do Matki Bożej Licheńskiej. – Są oni przykładem ludzi, którzy od wielu lat przybywają do tego świętego miejsca. Można by powiedzieć, że to sołtysi zatroszczyli się o licheńskie sanktuarium. Pierwszym, który wybudował kapliczkę Matce Bożej w sierpniu 1852 r. był zarządca grąblińskiej ziemi, czyli dzisiejszy sołtys. Ta bazylika jest otwarta dla każdego i każdy może się w niej spotkać z Jezusem i Maryją.

Po mszy poczty sztandarowe wraz z władzami Krajowego Stowarzyszeni Sołtysów udały się pod pomnik śp. bpa Romana Andrzejewskiego, gdzie po krótkiej modlitwie zostały złożone bukiety kwiatów. Krótką refleksją na temat postaci bpa Andrzejewskiego podzielił się z zebranymi Ireneusz Niewiarowski.

 

  • Skromniejsza niż dotąd pielgrzymka sołtysów i środowisk wiejskich

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   sanktuarium maryjne,   pielgrzymka sołtysów,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO