WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kleczew. Burmistrz z absolutorium, ale bez wotum zaufania rady

Dodano: 7.07.2020 16:54
Źródło: LM.pl

Mariusz Musiałowski bez wotum zaufania, ale z absolutorium. - Martwi mnie rozdwojenie jaźni, że absolutorium jest, a wotum zaufania nie ma – mówi burmistrz Kleczewa.

Obszerny raport o stanie gminy został okraszony przez Mariusza Musiałowskiego prezentacją multimedialną. Burmistrz pokazał zdjęcia m.in. remontowanego kina w Kleczewie, modernizowanych dróg, wykonanego w Trębach Starych korytarza życia, a także planów na kleczewską „Maltę” i Centrum Kultury w Kleczewie.

- Rok 2019 był pierwszym, który przepracowałem całościowo. To był bardzo trudny, ale dobry rok. Dopiero 2020 rok jest moim rokiem. Stwierdziłem co chcę robić i w jakich kierunkach chcę iść – mówi Mariusz Musiałowski. - To co robimy z pracownikami urzędu i z jednostkami podległymi, uważam za kawał dobrej roboty. Niezależnie od tego co się wydarzy to przez 3,5 roku jedziemy dalej – dodaje.

Za wotum zaufania dla burmistrza Musiałowskiego zagłosowało 7 radnych, 5 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. Inaczej było już w przypadku sprawozdania finansowego i wykonania budżetu za 2019 rok. Tutaj radni byli jednomyślni i oddali 14 głosów „za” ( 1 z radnych był nieobecny). Regionalna Izba Obrachunkowa oraz komisja rewizyjna Rady Miejskiej w Kleczewie wniosła o udzielenie absolutorium burmistrzowi za wykonanie budżetu. Tak też się stało. Za absolutorium dla Mariusza Musiałowskiego zagłosowało 8 radnych, 2 było przeciw, a 4 wstrzymało się od głosu.

- Radni wiedzą, że nie udzielenie mi absolutorium by nie przeszło. Byłoby jak w ubiegłym roku w Koninie, że RIO unieważniłoby tę decyzję. Natomiast brak wotum oznacza, że można z burmistrzem nie współpracować i po 1,5 roku wyrazić wotum nieufności. Widać teraz wyraźnie jaki jest układ sił w Radzie Miejskiej – mówi Mariusz Musiałowski. - Bez wotum zaufania można żyć. Dalej pracuję jak pracowałem, ale mam prośbę. Jakby radni mieli odrobinę odwagi to proszę o uzasadnienie wotum nieufności. Wyciągam rękę do tych dwóch osób, które wstrzymały się od głosu. Chciałbym się spotkać i porozmawiać merytorycznie, zacząć współpracować. A do pozostałej piątki, nazywanej „betonową” - skoro chcecie w tym trwać to nic na siłę – dodaje.

Wyrażenie przez radnych wotum zaufania wobec burmistrza również w przyszłym roku, będzie skutkować zainicjowaniem procedury przeprowadzenia referendum o jego odwołanie.

  • Kleczew. Burmistrz z absolutorium, ale bez wotum zaufania rady

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Przykład idzie z góry.Wypisz wymaluj spięcie Dudy z Trzaskowskim.Dobrze,że chociaż siedzą na jednej sali i niech tak zostanie. Dobrej woli brakuje jednej i drugiej strony, co dzisiaj było widoczne. Wzajemne przycinki,używania w dyskusji dosadnych słów,typu my kryształ oni beton niczego dobrego nie wróży. Wracajcie na ziemię -kleczewską ziemię.
Dodano: 7.07.2020 17:19    Przez: wyborca

KOMENTARZE

Przykład idzie z góry.Wypisz wymaluj spięcie Dudy z Trzaskowskim.Dobrze,że chociaż siedzą na jednej sali i niech tak zostanie. Dobrej woli brakuje jednej i drugiej strony, co dzisiaj było widoczne. Wzajemne przycinki,używania w dyskusji dosadnych słów,typu my kryształ oni beton niczego dobrego nie wróży. Wracajcie na ziemię -kleczewską ziemię.
Dodano: 07.07.2020 17:19    Przez: wyborca
To jest wina mieszkańców jeżeli chcieli zmian nie trzeba było głosować na radnych związanych z poprzednim burmistrzem a tak wybrali nowego burmistrza i betonową rade .
Dodano: 07.07.2020 18:24    Przez: jan123
niestety taka prawda
Dodano: 08.07.2020 07:33    Przez: ~xyz
avatar Cześć! Na imię mam Elwira, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : http://milepanie.pl/elwirka
Dodano: 08.07.2020 13:49    Przez: Elwira Wolska
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO