WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Oszust podszywający się pod CBŚP próbował wyłudzić pieniądze

Dodano: 9.07.2020 11:28

Oszust podszywający się pod funkcjonariusza CBŚP próbował wyłudzić kilkadziesiąt tysięcy złotych od mieszkańca powiatu kolskiego.

We wtorek 7 lipca br. do Komendy Powiatowej Policji w Kole zgłosił się mieszkaniec powiatu kolskiego, który oświadczył, że być może padł ofiarą oszusta. Gdy opowiedział zdarzenie, policjanci niezwłocznie polecili mu zablokować swoje konta bankowe. Szybka reakcja pozwoliła na uchronienie oszczędności.

Jak się okazało, do mieszkańca powiatu kolskiego zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta CBŚP. Poinformował, że wspólnie z kolagmi prowadzi ogólnopolską akcję przeciw korupcji pracowników banku. Dla uwiarygodnienia sytuacji mężczyzna powiedział, że w ostatnich godzinach było kilka prób logowania się do jego konta bankowego z różnych części Polski oraz że hasła zostały złamane, a na jego nazwisko został zaciągnięty kredyt. Mężczyzna podczas rozmowy podał oszustowi wszelkie dane niezbędne do przelewów do jednego z kont internetowych. Oszust podczas rozmowy polecił by mężczyzna swoje oszczędności przelał właśnie na to konto, zaznaczając, że w przypadku braku współpracy będzie pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Mężczyzna postępował zgodnie z instrukcją naciągacza.

Na szczęście tuż po dokonaniu przelewu postanowił wiarygodność rozmówcy sprawdzić w miejscowej komendzie Policji. Funkcjonariusze od razu zorientowali się, że mężczyzna padł ofiarą oszusta i natychmiast nakłonili go do zablokowania kont bankowych. Mimo iż przelewy były już w realizacji, oszust nie zdążył dokonać żadnych transakcji. Dzięki szybkiej reakcji, 55-latek nie stracił swoich oszczędności.

Należy pamiętać, że policjanci NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy czy wykonanie przelewu. Nie informują także o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon. Pomimo nieustannych ostrzeżeń, wiele osób nadal staje się ofiarami oszustów podszywających się pod krewnych, pracowników socjalnych, akwizytorów, przedstawicieli ZUS, policjantów bądź też oferują swoją pomoc przy codziennych obowiązkach domowych.

  • Oszust podszywający się pod CBŚP próbował wyłudzić pieniądze

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Koło,   oszust,   wyłudzenie,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO