WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Zamkną przejazd kolejowy, otworzą tunel i nowy wjazd na Torową

KONIN JEST NASZ

Dodano: 10.07.2020 18:46

Od poniedziałku nie dostaniemy się już na Torową tymczasowym przejazdem kolejowym (fot. 1). W zamian tego samego dnia otwarty zostanie w pobliżu tunel dla pieszych, a od dzisiaj funkcjonuje dodatkowy wjazd na tę ulicę bezpośrednio z Przemysłowej.

Część użytkowników dróg powita tę zmianę z zadowoleniem, bo odkorkowana zostanie w ten sposób ulica Kolejowa, którą blokowali kierowcy czekający na otwarcie przejazdu. Najbardziej niezadowoleni będą ci, którzy przy ulicy Torowej mają garaże. Ale to tylko przyspieszenie tego, co już i tak było przesądzone. Natomiast olbrzymim ułatwieniem będzie nowy dojazd do tej ulicy z Przemysłowej – obok straży pożarnej i naprzeciwko kościoła Najświętszej Marii Panny (fot. 2-6). Który – nawiasem mówiąc - powinien był zostać zrobiony w tym miejscu już dawno.

Od poniedziałku będzie można wjeżdżać tam z ulicy Przemysłowej z obu kierunków. Również kierowcy pojazdów wyjeżdżający stamtąd, będę mogli skręcić w ulicę Przemysłową zarówno w prawą jak i lewą stronę. Wjazd, jak zapowiada Paweł Adamów, pozostanie w tym miejscu również po zakończeniu budowy dojazdów do wiaduktu, choć z nieco inną organizacją ruchu.

Władze Konina zgodziły się na wcześniejsze zamknięcie przejazdu przy ulicy Torowej w zamian za wykonanie przez PKP dodatkowych prac na rzecz mieszkańców i ustalenie zasad współpracy przy budowie dojazdów do wiaduktu, na którym Torpol wciąż prowadzi roboty. Powstał więc chodnik dla mieszkańców ulicy Parowozownia wraz z kanalizacją sanitarną i deszczową. Kolej zbuduje również brakujący odcinek chodnika, prowadzącego do tunelu przy Torowej, choć może to jeszcze potrwać kilka tygodni. Wprawdzie PKP są gotowe położyć tam kratownicę wypełnioną żwirem niemal od ręki, ale miasto woli, żeby był to porządny chodnik z kostki brukowej, na co potrzebne jest już jednak pozwolenie budowlane. – Chcemy tam też zamontować lampy, bo po zamknięciu Tesco i wyłączeniu oświetlenia parkingu, mieszkańcy narzekają na ciemności – tłumaczy Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina.

następna
strona 1/2
slajd 1 z 25
NASTĘPNY SLAJD

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie no, ja jestem pod wrażeniem. Miasto zakorkowane, bo jednocześnie odbywają się dwie wielkie przebudowy dróg na tym samym kierunku, to ktoś sobie pomyślał: "aaa, to zamknijmy jeszcze teraz przejazd przez Torową, a co tam...". Zamiast tego otworzy się tunel dla pieszych... No genialne zagranie, czapki z głów. Ja wiem, że przejazdy leżą w gestii kolei, ale kto to k..a przyklepał z władz miasta, czy oni tam myślą? Torowa to może nie jest jakaś główna arteria miasta, ale to dokładanie kolejnej cegiełki do panującego komunikacyjnego bajzlu. Teraz ludzie będą musieli nadrabiać drogi i będą blokować i tak już zakorkowany odcinek Przemysłowej.
Dodano: 10.07.2020 19:24    Przez: niechjeszczemostznówsięspie
A co z bezpieczeństwem tunelu w godzinach wieczornych i nocnych ? Będą tam chociaż zamontowany działający monitoring ? Kto mi zapewni bezpieczeństwo i da słowo, że nie zaczepi mnie menel albo inny osobnik ? Miasto Konin czy PKP ? Kto weźmie odpowiedzialność za mieszkańców i kto zagwarantuje bezpieczeństwo w tym tunelu ? Dlaczego droga obok będzie zamknięta skoro jest lepszą alternatywą w nocy niż ten tunel ?
Dodano: 10.07.2020 19:16    Przez: Lusia
Ciekaw kiedy ktoś wreszcie beknie za to działanie na szkodę mieszkańców Konina. Zamykają 2 przejazdy po to żeby otworzyć 1 przez środek osiedla, obok szkół i orlików.Jak interweniowałem w urzędzie to śmiali się w twarz. Czyżby wzięli co się należało im?
Dodano: 10.07.2020 20:25    Przez: Ba Ko
Dobry monitoring obowiązkowo. Dodatkowo patrole policji w późnych godzinach wieczornych. Inaczej ludzie będą bali się tędy chodzić wieczorami, bo tak jak na kładce, tak i w okolicach tunelu prędzej czy później ludzie nieskalani rozumem i pracą znajdą sobie miejsce do późnowieczornych posiadówek.
Dodano: 10.07.2020 21:54    Przez: R
głosujmy wszyscy na PO i Trzaska !!!!To do konina kajakiem tylko można będzie dopłynąć!!!
Dodano: 10.07.2020 20:08    Przez: ~Brak rozumu

KOMENTARZE

No i pięknie.😊 Super będzie.👍
Dodano: 10.07.2020 19:12    Przez: ~kierowca
Nareszcie
Dodano: 11.07.2020 09:37    Przez: ~pasażer
A co z bezpieczeństwem tunelu w godzinach wieczornych i nocnych ? Będą tam chociaż zamontowany działający monitoring ? Kto mi zapewni bezpieczeństwo i da słowo, że nie zaczepi mnie menel albo inny osobnik ? Miasto Konin czy PKP ? Kto weźmie odpowiedzialność za mieszkańców i kto zagwarantuje bezpieczeństwo w tym tunelu ? Dlaczego droga obok będzie zamknięta skoro jest lepszą alternatywą w nocy niż ten tunel ?
Dodano: 10.07.2020 19:16    Przez: Lusia
Dobry monitoring obowiązkowo. Dodatkowo patrole policji w późnych godzinach wieczornych. Inaczej ludzie będą bali się tędy chodzić wieczorami, bo tak jak na kładce, tak i w okolicach tunelu prędzej czy później ludzie nieskalani rozumem i pracą znajdą sobie miejsce do późnowieczornych posiadówek.
Dodano: 10.07.2020 21:54    Przez: R
Nie no, ja jestem pod wrażeniem. Miasto zakorkowane, bo jednocześnie odbywają się dwie wielkie przebudowy dróg na tym samym kierunku, to ktoś sobie pomyślał: "aaa, to zamknijmy jeszcze teraz przejazd przez Torową, a co tam...". Zamiast tego otworzy się tunel dla pieszych... No genialne zagranie, czapki z głów. Ja wiem, że przejazdy leżą w gestii kolei, ale kto to k..a przyklepał z władz miasta, czy oni tam myślą? Torowa to może nie jest jakaś główna arteria miasta, ale to dokładanie kolejnej cegiełki do panującego komunikacyjnego bajzlu. Teraz ludzie będą musieli nadrabiać drogi i będą blokować i tak już zakorkowany odcinek Przemysłowej.
Dodano: 10.07.2020 19:24    Przez: niechjeszczemostznówsięspie
głosujmy wszyscy na PO i Trzaska !!!!To do konina kajakiem tylko można będzie dopłynąć!!!
Dodano: 10.07.2020 20:08    Przez: ~Brak rozumu
Do brak rozumu masz niezla ksywe. Ale devyzja była podjeta za rządów komuchow w Koninie a spadkobiecarcami socjalistow jest akurat pisiorstwo. Tyle ze to chrzescijanska komuna ale zasady te same. Zabrać pracujacym oddać melinie ktora utrzyma ich przy władzy :)Pretensje do swoich kolesi w tym temacie niestety musimy mieć i jasno przyznać że nasz pis zawalił te sprawę.
Dodano: 10.07.2020 20:29    Przez: Ba Ko
bez kamer lepij tam nie chodz w nocy
Dodano: 10.07.2020 20:11    Przez: ~Marko
Ciekaw kiedy ktoś wreszcie beknie za to działanie na szkodę mieszkańców Konina. Zamykają 2 przejazdy po to żeby otworzyć 1 przez środek osiedla, obok szkół i orlików.Jak interweniowałem w urzędzie to śmiali się w twarz. Czyżby wzięli co się należało im?
Dodano: 10.07.2020 20:25    Przez: Ba Ko
Zamknięty przejazd na Okólnej, bo "niebezpieczny", a przejazdy na Staromorzysławskiej czy Rudzickiej są OK? Dlaczego zamyka się przejazd gdzie jest dobra widoczność i nawet kamery, przed ukończeniem budowy wiaduktu Wyzwolenia-Paderewskiego?Czy tak trudno było przewidzieć, że będą się tworzyć korki?Rozwalić Kleczewską i Przemysłową w tym samym momencie - następny genialny pomysł.Wiadukt kolejowy musi być dwupasmowy - a po co? To miał być wiadukt odciążający wiadukt na Przemysłowej. Wtedy nie trzeba byłoby zmieniać infrastruktury na Wyzwolenia (parkingi i rondo), bo to wszystko kosztuje i czas i pieniądze.
Dodano: 10.07.2020 21:57    Przez: Hor. Bez
Zamiast na Przemyslowej poszerzyć do 4 pasów bo idą tam 4 od stronych hortexu i od strony energetyka, tam jest ruch przecież, to inwestują w głupotę. I tak na Wyzwolenia ciężarówki nie pojadą, bo jak tylko środkiem osiedla puszcza tiry to ludzie będą protestować. Nikt nie chce żeby dzieciaka przejechala ciezarowka jak na orlik albo do szkoły bedziesz szedł.
Dodano: 10.07.2020 22:46    Przez: Ba Ko
Ty BA KO w stanach małe miasteczko a drogi i mosty szersze od boiska a dlaczego zastanów się...? przykład jakby dzisiaj aleję od Morzyslawia przez Chorzen do poznańskiej jeszcze raz by były tak szerokie to były by korki czy nie ?
Dodano: 11.07.2020 12:29    Przez: ~Olek
Przesiadka na rowery dobrze by wam zrobiła... Nic tylko dupy wozić, po 5 samochodów w rodzinie i narzekać że tu nie dojadę to tam nie dojadę, że korki, przebudowy... itd. Gdybyś był pasażerem PKP to też byś narzekał że pociąg za długo jedzie bo musi zwalniać przed przejazdem... (tak na marginesie, mieszkam przeszło 30lat koło przejazdu na Okolnej... nawet nie zdajesz sobie sprawy ile ludzi zginęło na nim i w bliskiej okolicy) Nie płacz tylko spokojnie czekaj na zakończenie prac, skończą to będzie lepiej...
Dodano: 11.07.2020 12:54    Przez: ~cień_mgly
Wreszcie mapa Konina z lat 70-tych będzie aktualna.
Dodano: 10.07.2020 22:55    Przez: Jan 123
O dokumentację spytajcie Sybisa. Zaginęła w UM.
Dodano: 10.07.2020 23:20    Przez: Adamo