WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Drugi lipcowy weekend w licheńskim sanktuarium maryjnym

Dodano: 11.07.2020 12:18

Dzień modlitw w intencji rodziców dzieci utraconych oraz dzień modlitw z bł. Marianną Biernacką, patronką teściowych i synowych zaplanowane są na sobotę oraz niedzielę.

W sobotę, 11 lipca w licheńskim sanktuarium będzie można się modlić za rodziców, którzy doświadczyli poronienia czy śmierci dziecka w czasie porodu. Msza w ich intencji zostanie odprawiona przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej o godzinie 12.00. Po mszy będzie możliwość zapalenia świeczki, która jest znakiem ofiarowania cierpienia bliskich po utracie dzieci. Tego modlitewnego gestu można także dokonać w intencji swoich znajomych czy krewnych, którzy doświadczyli straty dziecka.

W drugą niedzielę lipca zaplanowany jest dzień modlitw z bł. Marianną Biernacką, patronką teściowych i synowych. Marianna Biernacka oddała swoje życie za synową spodziewającą się dziecka podczas pacyfikacji wsi przez Niemców. Została wyniesiona na ołtarze w gronie 108 męczenników II wojny światowej. Główna msza 12 lipca odbędzie się o godz. 12.00.

W najbliższy weekend odbędą się również w licheńskiej bazylice dwa koncerty organowe. W sobotę o godz. 14.30 zagra Wojciech Wojtasiewicz (USA), a w niedzielę o tej samej porze, w ramach II Międzynarodowego Licheńskiego Festiwalu Muzyki Organowej, Waldemar Gawiejnowicz (Poznań).  

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   sanktuarium maryjne,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO