WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Pożar gałęzi po wycince. Nadleśnictwo Konin oferuje nagrodę

Dodano: 12.07.2020 18:42
Źródło: LM.pl

Jedenaście zastępów straży pożarnej gasi pożar Puszczy Bieniszewskiej na pograniczu gmin Kazimierz Biskupi i Golina. Płoną pozostałości zrębowe - gałęzie, igliwie, liście, itp.

Do pożaru doszło w niedzielne popołudnie w Puszczy Bieniszewskiej na pograniczu miejscowości Daninów (gm. Kazimierz Biskupi) i Głodowo (gm. Golina). Ogień zajął ok. 40 arów pozostałości zrębowych, czyli m.in. gałęzie, igliwie, czy liście pozostałe po wycince drzew.

Na miejscu są już strażacy, zarówno z KM PSP w Koninie, jak i druhowie ochotnicy z gminy OSP Kazimierz Biskupi, OSP Tokarki, OSP Dobrosołow, OSP Rosocha, OSP Przyjma, OSP Ślesin i OSP Konin-Chorzeń. Jak informuje kpt. Sebastian Andrzejewski z KM PSP w Koninie, łącznie z pożarem walczy jedenaście zastępów straży pożarnej.

Pożar jest prawdopodobnie skutkiem działania podpalacza. Jak informuje Grzegorz Bąk, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Konin, wyznaczona została już nagroda w wysokości pięciu tysięcy złotych za informacje dotyczące osoby odpowiedzialnej za ten czyn.

fot. Czytelnik

  • Kazimierz Biskupi/Golina. Walczą z pożarem drzew po wycince

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO