WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Oficjalne wyniki wyborów. Region dla Andrzeja Dudy, Rafał Trzaskowski wygrał w Koninie i Słupcy

Dodano: 13.07.2020 09:13
Źródło: LM.pl

Znamy już oficjalne wyniki wyborów prezydenckich w regionie konińskim. W zdecydowanej większości miast, powiatów i gmin triumfował Andrzej Duda.

Dziś rano informowaliśmy już o wynikach w Koninie, gdzie nieznacznie triumfował Rafał Trzaskowski. Jak się okazuje, Konin to zaledwie jedno z dwóch miejsc, w których kandydat Koalicji Obywatelskiej pokonał Andrzeja Dudę. Trzaskowski więcej głosów od aktualnie urzędującego prezydenta otrzymał również w Słupcy. W niemal wszystkich pozostałych miastach, gminach i powiatach triumfował Andrzej Duda.

Najmniejsza różnica była w największych miastach, ale i tak kandydat Zjednoczonej Prawicy pokonał Rafała Trzaskowskiego zarówno w Turku, jak i w Kole. W powiatach Trzaskowski z Dudą szans już nie miał, tylko w powiecie słupeckim poparcie dla aktualnie urzędującego prezydenta nie przebiło 60%.

Podobnie wygląda sytuacja, analizując wyniki gmin. Rafał Trzaskowski wygrał w zaledwie jednej na cztery powiaty - w gminie Powidz, uzyskując 58,45% głosów. We wszystkich innych triumfował Andrzej Duda, a były i takie, w których poparcie dla niego przekroczyło 80%! Rekordowy wynik kandydat Zjednoczonej Prawicy uzyskał w Wierzbinku w powiecie konińskim (84,11%) oraz w Olszówce w powiecie kolskim (80,47%).

Rekord frekwencji padł w gminie Powidz w powiecie słupeckim (80,14%), a pułap 70% przebiły jeszcze gmina Władysławów w powiecie tureckim (72,14%) i gmina Stare Miasto w powiecie konińskim (71,82%). Najniższą frekwencję odnotowano w gminie Malanów w powiecie tureckim (59,44%, jedyna gmina z frekwencją poniżej 60%).

Na kolejnych stronach dokładne wyniki w poszczególnych miastach, powiatach i gminach. 

strona 1 z 7
1 2 3 4 5 6 7

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

ropuch po co ta pogarda" ludzie są i nie będą inni" twòj faworyt na pewno by tego nie wprowadził bo on żadnego programu nie miał i nie ma ,nawijał to co w danym miejscu i momencie się ludziom podobało ot taki Donald bis
Dodano: 13.07.2020 10:20    Przez: ~pisior😎
PIS nigdy nie rządził w Koninie, dlatego Konina ma dług w wysokości 176 milionów, kto za to odpowiada? żal Ci, że patola dostaje? zrób dzieci będziesz też dostawał
Dodano: 13.07.2020 11:17    Przez: obywatel
Ludzie czemu tak sobie do gardeł skaczemy? Gdzie szacunek dla drugiej osoby, szacunek na spojrzenie na sprawy z dwóch różnych perspektyw. Gdzie świadoma i rzeczowa dyskusja. Prawda leży pośrodku, ale również nieraz boli. Czy życie was nie nauczyło ile to trzeba przejść by zrozumieć samego siebie a także drugiego człowieka. Wybory to święto demokracji. Cieszmy się że możemy wskazać na swojego kandydata. Nie które kraje z góry mają wybranych polityków. Więcej szacunku dla innych oraz siebie.
Dodano: 13.07.2020 14:49    Przez: ~Mieszkaniec
no widzisz ropuch jesteś mądrzejszy od kandydata Trzaskowskiego bo on pozycji ,możliwości prezydenta w Polsce nie umiał wyjaśnić
Dodano: 13.07.2020 10:42    Przez: ~pisior😎
kiedy Konin wreszcie powie "mamy dość"
Dodano: 13.07.2020 10:39    Przez: obywatel

KOMENTARZE

Wioski głosowały na długopis, boja się że ktoś nie związany z PiS wprowadzi program Praca i będą musieli coś robić a nie tylko kasę wyciągać. Szkoda że większa część Polski to ciemnota i zacofanie. A mogliśmy mieć prezydenta, którego nie trzeba się wstydzić...ale Naród wybrał "BO MYŚLĘ ŻE NIE" cytując PAD.
Dodano: 13.07.2020 09:54    Przez: Ropuch
avatar Twoja stara jest zacofana,idz łajzo do pracy lepiej
Dodano: 13.07.2020 12:41    Przez: Brejza Czadomen
Brejza Czadomen - wyjątkowo reprezentujesz mentalność wschodnią czyli Dudaland. Ja wole być z resztą Wlkp
Dodano: 13.07.2020 13:02    Przez: mich82
Brejza Czadomen - przytoczone przez Ciebie argumenty idealnie odzwierciedlają moje zdanie o PiSowcach - prostaki, żyjące z benefitów i zasiłków. Nie macie nic do powiedzenia a najgłośniej krzyczycie. Boicie się że Wam zabiorą dodatki, a do pracy nie łaska pójść bo szlachta nie pracuje tak?
Dodano: 13.07.2020 14:05    Przez: Ropuch
ropuch po co ta pogarda" ludzie są i nie będą inni" twòj faworyt na pewno by tego nie wprowadził bo on żadnego programu nie miał i nie ma ,nawijał to co w danym miejscu i momencie się ludziom podobało ot taki Donald bis
Dodano: 13.07.2020 10:20    Przez: ~pisior😎
błagam Cię, własnie dla takich jak Ty kandydaci składają obietnice. Prezydent to przede wszystkim reprezentant narodu na arenie międzynarodowej, program wyborczy realizuje sejm więc posłowie, partie polityczne. Prezydent ściska dłonie i dba o dobre relacje. Dobrze jak zna języki obce, a nie jąka się jak PAD, do tego żeby się nie kompromitował PAD zdjęcie z koniem i milion innych wpadek. W kilku słowach PAD to nie mój prezydent, wstydzę się go.
Dodano: 13.07.2020 10:34    Przez: Ropuch
kiedy Konin wreszcie powie "mamy dość"
Dodano: 13.07.2020 10:39    Przez: obywatel
no widzisz ropuch jesteś mądrzejszy od kandydata Trzaskowskiego bo on pozycji ,możliwości prezydenta w Polsce nie umiał wyjaśnić
Dodano: 13.07.2020 10:42    Przez: ~pisior😎
Pan Trzaskowski wiele rzeczy by mógł Ci wyjaśnić pytanie tylko czy to ogarniesz skoro jesteś tak zapatrzony w PAD. Pewnie w ramce nad łóżkiem masz jego selfie z koniem HaHa! Duda prezydentem, co za wstyd.
Dodano: 13.07.2020 14:09    Przez: Ropuch
Pe-Ka-eN to jednak stan umysłu.... PiSowski Kato Nacjonalista
Dodano: 13.07.2020 10:46    Przez: Oscar
PIS rządzili w 2005-2007 to konin zaorywali i bezrobocie było 30%. Nikt roboty znależć nie mógł. Teraz było 5 lat dobrej koniunktury na świecie, ale cieszyć się, że za miskę ryżu zap***rziaalmy jak murzyni za najnizszą krajową i udawać, że to nie jest bezrobocie to jest jest jakaś żenada. Chcę godnej pracy, dostępu do lekarza, obniżenia podatków i bezpieczeństwa w mieście, a nie żeby patologia dostawała wszystko a prawdziwy patriota czyli podatnik pracujący, nie miał nic z tego. Stop PIS.
Dodano: 13.07.2020 10:57    Przez: Ba Ko
biedaczysko PiS i PiS a kto rządził w Koninie przez 30 lat PiS czy komuchy. jak rządzili tak jest . nic się w Koninie nie zmieni i za tego człowieka który nie ma zielonego pojęcia o samorządzie. taki marazm jak był tak będzie .
Dodano: 14.07.2020 08:51    Przez: ~Edek
@edek , naucz się czytać a później się wypowiadaj. Pis rządzi, my z regionu i mista na nich głosujemy, a oni się na nas wyżywają bo nie potrafili na prezydenta miasta dać kandydata? Mieli wspierać małe miasta i Polskę B, do której bez wątpienia Konin się zalicza i co? Gdzie masz inwestycje? Zwijają miasto tylko i zakłady o przejazdach kolejowych nie wspomnę bo będzie o 1 mniej a obecnie już jest o 2 mniej. Gdzie jest kaczka i jej obietnice? Zawiodłem się na nich, głosuje a oni mnie oszukują i taka jest prawda. Jeszcze z moich podatków rozdja kasę. Ok. Ale niech powiedzą, że nie mają pieniędzy tylko z tego co mają z podatków jest 500 . Dlaczego nie podwyższa emerytury tylko udają ze dali 13ke? Niech dadza po 100 na miesiac wiecej a na asminisyracji za 13ki się zaoszczedzi. Dlaczego mówią na to jarkowe? Przeciez wszyscy na to się skladamy. Niech się nazywa Adamowe, Ewowe, albo podatnikowe.
Dodano: 14.07.2020 09:59    Przez: Ba Ko
PIS nigdy nie rządził w Koninie, dlatego Konina ma dług w wysokości 176 milionów, kto za to odpowiada? żal Ci, że patola dostaje? zrób dzieci będziesz też dostawał
Dodano: 13.07.2020 11:17    Przez: obywatel
w Poznaniu już od dawna mówią że ten cały region konińsko-kaliski powinien być już dawno wykluczony z Wielkopolski jako była Kongresów (inna mentalność tym samym) i niestety coś w tym jest... patrząc na liczbę głosów na Dudę. Bod PiS daje ale na wiele innych potrzebnych rzeczy nie daje - już nawet nie będę ich wymieniał. A to że teraz drukują pieniądze na potęgę to tez ciemny lud oczywiście nie rozumie...brak słów
Dodano: 13.07.2020 11:56    Przez: mich82
Gratulacje dla Pana Dudy za wygraną:)
Dodano: 13.07.2020 11:57    Przez: ~Konin
Nie podpisuj się "Konin"... Nie jesteś wyznacznikiem całego miasta... Ja podstawionym przydupasom kaczynskiego nie gratuluję... Za 5lat kiedy elektorat dudy wymrze porozmawiamy o gratulacjach
Dodano: 13.07.2020 13:06    Przez: ~dyr
Dudnienie zostało, Trzaskanie zyskało!!! W dwa miesiące zbudować taki elektorat to sukces!!! Jednocześnie smutne to jak bardzo ludzie są podzieleni!!! Obrażanie, nienawiść i wulgaryzmy oto elektorat PAD!!! A przecież można wyrażać swoje poglądy bez ubliżania sobie- zachować się po prostu przyzwoicie!!!
Dodano: 13.07.2020 12:24    Przez: Wiedźma
no nie odezwała się chodząca dobroć ,która sama ludzi dzieli . co za hipokryzja