WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kierowcy z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie byli w trasie 

Dodano: 13.07.2020 15:39

Słupeccy policjanci zatrzymali w weekend dwóch mężczyzn, którzy z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie zasiedli za kierownicą. 

Pierwszego z nich pomogli ująć mieszkańcy Zagórowa, którzy wykazali się czujnością i odpowiedzialnością po zauważeniu kolizji drogowej. Drugi z pijanych kierowców został zatrzymany na gorącym uczynku. 

Około godz. 22.00 na jednej z zagórowskich ulic doszło do kolizji drogowej - pojazd wypadł z drogi i uderzył w płot posesji. Na miejscu pojawili się zaalarmowani hukiem okoliczni mieszkańcy, którzy udaremnili sprawcy ucieczkę z miejsca zdarzenia i wezwali policjantów. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Badanie wykazało ok. 3,4 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze sprawdzili, że sprawca kolizji już wcześniej był kilkakrotnie karany za prowadzenie pojazdów będąc w stanie nietrzeźwości i miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. 51-letniego mieszkańca powiatu wrzesińskiego przewieziono do policyjnej izby zatrzymań. Przedstawiono mu już zarzut z art.178a par.4 Kodeksu Karnego. Grozi mu do kilku lat więzienia. Prowadzący sprawę policjanci z Posterunku Policji w Zagórowie wnioskowali do miejscowej prokuratury o zastosowanie wobec niego policyjnego dozoru do czasu ostatecznej rozprawy w Sądzie.

Kolejnego „niechlubnego rekordzistę” zatrzymali 12 lipca policjanci z Posterunku Policji w Orchowie. W miejscowości Różanna, około godz. 2.30 w nocy, kierujący oplem mężczyzna na widok radiowozu zjechał na pobocze. Policjanci zauważyli podejrzane zachowanie kierowcy i podjęli interwencję. Wygląd i zachowanie prowadzącego pojazd wskazywało, że znajduje się on pod znacznym wpływem alkoholu. Okazało się, że 21-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego miał ok. 3,3 promila alkoholu w organizmie. Nie posiadał też uprawnień do kierowania samochodem. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia, grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami. O wymiarze kary zadecyduje sąd.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Słupca,   nietrzeźwi za kierownicą,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO