WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kolejna nagroda za wskazanie podpalacza Puszczy Bieniszewskiej

Dodano: 16.07.2020 13:55
Źródło: LM.pl

Do dziewięciu tysięcy złotych wzrosła pula nagród za informację o osobie odpowiedzialnej za podpalenie pozostałości zrębowych na terenie Puszczy Bieniszewskiej. Dwa tysiące złotych zaoferował ze swojej własnej kieszeni jeden z mieszkańców gminy Kazimierz Biskupi.

Przypomnijmy, w niedzielę doszło do pożaru pozostałości zrębowych (gałęzi, liści, itp.) na terenie Puszczy Bieniszewskiej. Ogień 48 strażaków gasiło przez sześć godzin, jeden z nich uległ lekkim poparzeniom. Zagrożona była Puszcza, gałęzie ułożone były w czterometrowe pryzmy, a ogień sięgał już do rosnących obok drzew.

Według leśniczych sprawcą pożaru był człowiek i to działający rozmyślnie. Dlatrgo też Nadleśnictwo Konin już w niedzielę zaoferowało pięć tysięcy złotych nagrody za informacje o podpalaczu. We wtorek nagroda wzrosła do siedmiu tysięcy złotych po tym, jak do puli dorzucić postanowił się wójt gminy Kazimierz Biskupi. – Puszcza Bieniszewska jest naszą perełką, ozdobą naszej gminy. Liczymy, że ktoś coś widział, może o czymś wie. Prosimy i apelujemy o zgłaszanie się świadków. Każdy sygnał jest ważny - mowił Grzegorz Maciejewski. 

W jego ślady postanowił pójść jeden z mieszkańców gminy. Szczepan Ciechalski z własnej kieszeni zadeklarował wyłożenie kolejnych dwóch tysięcy złotych. Tym samym pula nagrody wzrosła już do dziewięciu tysięcy złotych. - Bardzo dziękujemy Szczepanowi Ciechalskiemu za dobre serce i troskę o naszą gminę. Mamy nadzieję, że wkrótce sprawca podpalenia zostanie ujęty! - czytamy na oficjalnym profilu FB gminy Kazimierz Biskupi. 

slajd 1 z 4
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO