WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Poseł zgłasza do prokuratury obraźliwy napis. To oznaki nienawiści

Dodano: 17.07.2020 12:52

Poseł Tomasz Nowak złożył do Prokuratury Rejonowej w Koninie doniesienie w sprawie obraźliwego napisu, który pojawił się na jego plakacie w przedwyborczą noc.

- To wiąże się z dwoma faktami, po pierwsze - zmasowanym niszczeniem materiałów wyborczych Rafała Trzaskowskiego oraz przejawami nienawiści poprzez takie napisy jak „zdrajca” - powiedział Tomasz Nowak. Chodzi o wszczęcie postępowania ws. zniesławienia dokonanego w nocy w niedzielę 12 lipca br. poprzez obrażające napisy godzące w dobre imię funkcjonariusza publicznego. Poseł wskazuje na wymalowany nocą napis „zdrajca” na jego plakacie w centrum miasta. O swoim wniosku poseł PO poinformował przed Prokuraturą Rejonową w Koninie. 

- W ubiegłym tygodniu, 12 lipca br. ok. godz. 1:30 w nocy, podczas trwającej wówczas ciszy wyborczej przed II turą wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej doszło do incydentu zniszczenia materiału wyborczego (baneru) Rafała Trzaskowskiego znajdującego się na rusztowaniu tablicy billboardowej przy skrzyżowaniu ul. Dworcowej z ul. Warszawską w Koninie. Z informacji rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie wynika, że sprawcą okazał się 50-letni mężczyzna, który został przez konińskich śledczych namierzony i zatrzymany, z jednoczesnym postawieniem zarzutu o naruszenie artykułu 67 Kodeksu Wykroczeń, umyślnego uniemożliwienia zaznajomienia się z informacją umieszczoną przez instytucję publiczną. Zniszczenie w powyższej lokalizacji chronionego prawnie materiału wyborczego nie było jednostkowym przypadkiem, gdyż podobna sytuacja miała miejsce przy hali sportowej Rondo w Koninie. Sprawca dopuścił się także dokonania na znajdującym się bilbordzie z moim wizerunkiem i informacją o prowadzonej działalności poselskiej w regionie, obraźliwego napisu „zdrajca” godzącego w moje dobre imię. Niewątpliwie celem takiego zachowania było poniżenie mnie w opinii publicznej i narażenie na utratę zaufania społecznego wymaganego dla piastowanej funkcji reprezentanta interesów obywateli we władzy ustawodawczej. Popełniony czyn wypełnia przesłanki zniesławienia. Czyn ten ścigany jest z oskarżenia prywatnego, jednak z uwagi na społeczny interes wyjaśnienia sprawy, wnoszę o wszczęcie postępowania przez prokuraturę. Jednocześnie mając na względzie społeczny aspekt sprawy oraz dobre imię mieszkańców Konina, których mam zaszczyt reprezentować w sejmie, w przypadku skazania sprawcy za przestępstwo zniesławienia wnoszę o orzeczenie nawiązki w wysokości 10.000 złotych na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Koninie oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości. Ponadto proszę o udostępnienie danych osobowych ujętego przez funkcjonariuszy policji sprawcy celem skierowania przeciwko niemu prywatnego pozwu o naruszenie dóbr osobistych.

 

  • Poseł zgłasza do prokuratury obraźliwy napis. To oznaki nienawiści
  • Poseł zgłasza do prokuratury obraźliwy napis. To oznaki nienawiści
  • Poseł zgłasza do prokuratury obraźliwy napis. To oznaki nienawiści

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Tomasz Nowak,   poseł,   wniosek do prokuratury,   billbord,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Panie pośle niech poseł nie przesadza.Czas pogodzić się się z wyborczą porażką ! A plakaty wyborcze Dudy to kto niszczył (zwolennicy Dudy zapewne ! ) Lepiej posprzątajcie po sobie te plakaty bo już dawno po wyborach , a wszędzie ich pełno !
Dodano: 17.07.2020 13:50    Przez: bsia
Najlepiej niech jeszcze w Brukseli się poskarżą !
Dodano: 17.07.2020 14:02    Przez: cesio
Biedaczyska ich nie można hejtowac i obrażać ale połowę Polaków moga obrażać i to wręcz w wulgarny sposób . Kto wyzywał wyborców PiS od szarańczy , warchołów, kundli , watahy itd. Co o panie pośle pamięć dobra tylko krótka . Wy panowie z PO faktycznie nie radzicie sobie z przegrana . Wszystkich oskarżacie żeby tylko odwrócić uwagę od waszego nie powodzenia.
Dodano: 17.07.2020 14:10    Przez: ~Edek
Współczuję panu Posłowi RP zaistniałej sytuacji,oraz przyłączam się do zaprzestania mowy nienawiści. Dlatego przy okazji może Pan poskromić trochę osoby odpowiedzialne za wyśmiewanie i hejtowanie połowy polskiego społeczeństwa oraz prezydenta RP, premiera, prezesów innych partii politycznych i innych posłów.
Dodano: 17.07.2020 13:49    Przez: Romek Ress
Mam nadzieję, że reprezentuje Pan wszystkich obywateli RP, nie tylko tych popierających Pana ugrupowanie, dlatego wierzę, że z Pana pomocą Platforma Obywatelska czyli jej działacze i sympatycy skończą z hejtem i nową nienawiści.
Dodano: 17.07.2020 13:51    Przez: Romek Ress

KOMENTARZE

Współczuję panu Posłowi RP zaistniałej sytuacji,oraz przyłączam się do zaprzestania mowy nienawiści. Dlatego przy okazji może Pan poskromić trochę osoby odpowiedzialne za wyśmiewanie i hejtowanie połowy polskiego społeczeństwa oraz prezydenta RP, premiera, prezesów innych partii politycznych i innych posłów.
Dodano: 17.07.2020 13:49    Przez: Romek Ress
Mam nadzieję, że reprezentuje Pan wszystkich obywateli RP, nie tylko tych popierających Pana ugrupowanie, dlatego wierzę, że z Pana pomocą Platforma Obywatelska czyli jej działacze i sympatycy skończą z hejtem i nową nienawiści.
Dodano: 17.07.2020 13:51    Przez: Romek Ress
avatar "Kto wiatr sieje, zbiera burzę" Panie Nowak, polecam sok zburaka, to POmaga.
Dodano: 19.07.2020 05:06    Przez: Józef Bąk
Panie pośle niech poseł nie przesadza.Czas pogodzić się się z wyborczą porażką ! A plakaty wyborcze Dudy to kto niszczył (zwolennicy Dudy zapewne ! ) Lepiej posprzątajcie po sobie te plakaty bo już dawno po wyborach , a wszędzie ich pełno !
Dodano: 17.07.2020 13:50    Przez: bsia
Biedaczyska ich nie można hejtowac i obrażać ale połowę Polaków moga obrażać i to wręcz w wulgarny sposób . Kto wyzywał wyborców PiS od szarańczy , warchołów, kundli , watahy itd. Co o panie pośle pamięć dobra tylko krótka . Wy panowie z PO faktycznie nie radzicie sobie z przegrana . Wszystkich oskarżacie żeby tylko odwrócić uwagę od waszego nie powodzenia.
Dodano: 17.07.2020 14:10    Przez: ~Edek
Czy MSZ celowo wprowadziło w błąd Polaków w Niemczech?
Dodano: 17.07.2020 15:31    Przez: Marcin
Najlepiej niech jeszcze w Brukseli się poskarżą !
Dodano: 17.07.2020 14:02    Przez: cesio
,,weto albo śmierć". Dramatyczny apel Jakiego do premiera ws. budżetu UE i praworządności.
Dodano: 17.07.2020 15:27    Przez: Marcin
Cukierek albo psikus- być może będzie zakazane, a zdradzieckie mordy i kanalie wprost są uwielbiane!!!
Dodano: 17.07.2020 14:19    Przez: Wiedźma
Jeszcze zakażą pedałowania na rowerach oczywiście buahahaha
Dodano: 17.07.2020 20:20    Przez: padalec
Panie Nowak wolał bym aby zaistniał Pan w mediach jako poseł niosący dobre nowiny dla regionu w swerze gospodarki , rozwoju przemysłu , miejsc pracy itp.. a nie jako redaktor kroniki kryminalnej .Nietykalności Kròlowej Anglii Pan tymi działaniam nie osiągnie zwłaszcza że opcja , ktòrą Pan reprezentuje za uszami wiele ma.Trzeba pogodzić się że polityka to nie tylko pływanie w szampanie ele przede wszystkim w szambie. Łapanie pospolitych wandali,bandzioròw zostaw Pan policji.
Dodano: 17.07.2020 14:34    Przez: ~pisior😎
avatar Zachowanie jak w przedszkolu...no comment 🤮
Dodano: 17.07.2020 14:37    Przez: Brejza Czadomen
To się nazywa prawdziwa praca na rzecz regionu !!!!!
Dodano: 17.07.2020 14:45    Przez: aśka
W kampanii Dudnienie wyzywało opozycję, że jest gorsza niż Koronawirus to Suweren bierze z tego przykład- oto nasz Naród rusza do boju!!!
Dodano: 17.07.2020 15:19    Przez: Wiedźma
"Na polecenie Agaty Dudy stłoczyli dzieci w stołówce". Sprawie przyjrzy się sąd.
Dodano: 17.07.2020 15:29    Przez: Marcin
Gdy ja pojechałem na ul.zakładową złożyć do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i oficjalnie poinformować o sprzeniewierzeniu 80 tys.zł, mając na to niezbite dowody, to w drzwiach przywitał mnie Pan ochroniarz w dość mocno średnim wieku i poinformował:" prokuratura nie jest od załatwiania spraw za adwokata(...)",poczym odesłał na policję lub do strony internetowej prokuratury. Po kilku tygodniach policjant umorzył śledztwo. W sądzie, gdy zaskarżyłem postanowienie, dowiedziałem się od Pani sędzi, że jestem na prawie i choć sąd podtrzymuje umorzenie sprawy karnej, to mam się tym nie zniechęcać i dochodzić sprawiedliwości na drodze cywilnej!!!! A tutaj przyjęto Pana od razu w prokuraturze, nie w Komendzie Miejskiej Policji????? Rozumiem, że ten bilbord jest dla posła bardzo ważny, stoi tam od zawsze, Pan Poseł nie odstąpił go nawet Bronisławów Komorowskiej, ale fakt jest fakt.
Dodano: 17.07.2020 15:56    Przez: Ciekawe
Marzę,aby w końcu zdjęli go z bilbordu w Czarnkowie.
Dodano: 17.07.2020 16:57    Przez: p***rnese tu
ale prezydent umieszczony był pod Nwakiem w dodatku malutki widocznie poseł ważniejszy jest od prezydenta stad chyba obraza
Dodano: 17.07.2020 23:32    Przez: ~andi
Zaufanie publiczne?Nowak nie fantazjuj!!!Nikt już Ciebie i Milicji się nie boi.
Dodano: 17.07.2020 16:59    Przez: p***rnese tu
1 z 3
123>>