LM.plWiadomościPoseł zgłasza do prokuratury obraźliwy napis. To oznaki nienawiści

Poseł zgłasza do prokuratury obraźliwy napis. To oznaki nienawiści

Dodano:
Poseł zgłasza do prokuratury obraźliwy napis. To oznaki nienawiści

Poseł Tomasz Nowak złożył do Prokuratury Rejonowej w Koninie doniesienie w sprawie obraźliwego napisu, który pojawił się na jego plakacie w przedwyborczą noc.

- To wiąże się z dwoma faktami, po pierwsze - zmasowanym niszczeniem materiałów wyborczych Rafała Trzaskowskiego oraz przejawami nienawiści poprzez takie napisy jak „zdrajca” - powiedział Tomasz Nowak. Chodzi o wszczęcie postępowania ws. zniesławienia dokonanego w nocy w niedzielę 12 lipca br. poprzez obrażające napisy godzące w dobre imię funkcjonariusza publicznego. Poseł wskazuje na wymalowany nocą napis „zdrajca” na jego plakacie w centrum miasta. O swoim wniosku poseł PO poinformował przed Prokuraturą Rejonową w Koninie. 

- W ubiegłym tygodniu, 12 lipca br. ok. godz. 1:30 w nocy, podczas trwającej wówczas ciszy wyborczej przed II turą wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej doszło do incydentu zniszczenia materiału wyborczego (baneru) Rafała Trzaskowskiego znajdującego się na rusztowaniu tablicy billboardowej przy skrzyżowaniu ul. Dworcowej z ul. Warszawską w Koninie. Z informacji rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie wynika, że sprawcą okazał się 50-letni mężczyzna, który został przez konińskich śledczych namierzony i zatrzymany, z jednoczesnym postawieniem zarzutu o naruszenie artykułu 67 Kodeksu Wykroczeń, umyślnego uniemożliwienia zaznajomienia się z informacją umieszczoną przez instytucję publiczną. Zniszczenie w powyższej lokalizacji chronionego prawnie materiału wyborczego nie było jednostkowym przypadkiem, gdyż podobna sytuacja miała miejsce przy hali sportowej Rondo w Koninie. Sprawca dopuścił się także dokonania na znajdującym się bilbordzie z moim wizerunkiem i informacją o prowadzonej działalności poselskiej w regionie, obraźliwego napisu „zdrajca” godzącego w moje dobre imię. Niewątpliwie celem takiego zachowania było poniżenie mnie w opinii publicznej i narażenie na utratę zaufania społecznego wymaganego dla piastowanej funkcji reprezentanta interesów obywateli we władzy ustawodawczej. Popełniony czyn wypełnia przesłanki zniesławienia. Czyn ten ścigany jest z oskarżenia prywatnego, jednak z uwagi na społeczny interes wyjaśnienia sprawy, wnoszę o wszczęcie postępowania przez prokuraturę. Jednocześnie mając na względzie społeczny aspekt sprawy oraz dobre imię mieszkańców Konina, których mam zaszczyt reprezentować w sejmie, w przypadku skazania sprawcy za przestępstwo zniesławienia wnoszę o orzeczenie nawiązki w wysokości 10.000 złotych na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Koninie oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości. Ponadto proszę o udostępnienie danych osobowych ujętego przez funkcjonariuszy policji sprawcy celem skierowania przeciwko niemu prywatnego pozwu o naruszenie dóbr osobistych.

 

Poseł zgłasza do prokuratury obraźliwy napis. To oznaki nienawiści
Poseł zgłasza do prokuratury obraźliwy napis. To oznaki nienawiści
Poseł zgłasza do prokuratury obraźliwy napis. To oznaki nienawiści
Czytaj więcej na temat:
Tomasz Nowak, poseł, wniosek do prokuratury, billbord,
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole