WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Poseł zgłasza do prokuratury obraźliwy napis. To oznaki nienawiści

Dodano: 17.07.2020 12:52

Poseł Tomasz Nowak złożył do Prokuratury Rejonowej w Koninie doniesienie w sprawie obraźliwego napisu, który pojawił się na jego plakacie w przedwyborczą noc.

- To wiąże się z dwoma faktami, po pierwsze - zmasowanym niszczeniem materiałów wyborczych Rafała Trzaskowskiego oraz przejawami nienawiści poprzez takie napisy jak „zdrajca” - powiedział Tomasz Nowak. Chodzi o wszczęcie postępowania ws. zniesławienia dokonanego w nocy w niedzielę 12 lipca br. poprzez obrażające napisy godzące w dobre imię funkcjonariusza publicznego. Poseł wskazuje na wymalowany nocą napis „zdrajca” na jego plakacie w centrum miasta. O swoim wniosku poseł PO poinformował przed Prokuraturą Rejonową w Koninie. 

- W ubiegłym tygodniu, 12 lipca br. ok. godz. 1:30 w nocy, podczas trwającej wówczas ciszy wyborczej przed II turą wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej doszło do incydentu zniszczenia materiału wyborczego (baneru) Rafała Trzaskowskiego znajdującego się na rusztowaniu tablicy billboardowej przy skrzyżowaniu ul. Dworcowej z ul. Warszawską w Koninie. Z informacji rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie wynika, że sprawcą okazał się 50-letni mężczyzna, który został przez konińskich śledczych namierzony i zatrzymany, z jednoczesnym postawieniem zarzutu o naruszenie artykułu 67 Kodeksu Wykroczeń, umyślnego uniemożliwienia zaznajomienia się z informacją umieszczoną przez instytucję publiczną. Zniszczenie w powyższej lokalizacji chronionego prawnie materiału wyborczego nie było jednostkowym przypadkiem, gdyż podobna sytuacja miała miejsce przy hali sportowej Rondo w Koninie. Sprawca dopuścił się także dokonania na znajdującym się bilbordzie z moim wizerunkiem i informacją o prowadzonej działalności poselskiej w regionie, obraźliwego napisu „zdrajca” godzącego w moje dobre imię. Niewątpliwie celem takiego zachowania było poniżenie mnie w opinii publicznej i narażenie na utratę zaufania społecznego wymaganego dla piastowanej funkcji reprezentanta interesów obywateli we władzy ustawodawczej. Popełniony czyn wypełnia przesłanki zniesławienia. Czyn ten ścigany jest z oskarżenia prywatnego, jednak z uwagi na społeczny interes wyjaśnienia sprawy, wnoszę o wszczęcie postępowania przez prokuraturę. Jednocześnie mając na względzie społeczny aspekt sprawy oraz dobre imię mieszkańców Konina, których mam zaszczyt reprezentować w sejmie, w przypadku skazania sprawcy za przestępstwo zniesławienia wnoszę o orzeczenie nawiązki w wysokości 10.000 złotych na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Koninie oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości. Ponadto proszę o udostępnienie danych osobowych ujętego przez funkcjonariuszy policji sprawcy celem skierowania przeciwko niemu prywatnego pozwu o naruszenie dóbr osobistych.

 

  • Poseł zgłasza do prokuratury obraźliwy napis. To oznaki nienawiści
  • Poseł zgłasza do prokuratury obraźliwy napis. To oznaki nienawiści
  • Poseł zgłasza do prokuratury obraźliwy napis. To oznaki nienawiści

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Tomasz Nowak,   poseł,   wniosek do prokuratury,   billbord,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Panie pośle niech poseł nie przesadza.Czas pogodzić się się z wyborczą porażką ! A plakaty wyborcze Dudy to kto niszczył (zwolennicy Dudy zapewne ! ) Lepiej posprzątajcie po sobie te plakaty bo już dawno po wyborach , a wszędzie ich pełno !
Dodano: 17.07.2020 13:50    Przez: bsia
Najlepiej niech jeszcze w Brukseli się poskarżą !
Dodano: 17.07.2020 14:02    Przez: cesio
Biedaczyska ich nie można hejtowac i obrażać ale połowę Polaków moga obrażać i to wręcz w wulgarny sposób . Kto wyzywał wyborców PiS od szarańczy , warchołów, kundli , watahy itd. Co o panie pośle pamięć dobra tylko krótka . Wy panowie z PO faktycznie nie radzicie sobie z przegrana . Wszystkich oskarżacie żeby tylko odwrócić uwagę od waszego nie powodzenia.
Dodano: 17.07.2020 14:10    Przez: ~Edek
avatar Współczuję panu Posłowi RP zaistniałej sytuacji,oraz przyłączam się do zaprzestania mowy nienawiści. Dlatego przy okazji może Pan poskromić trochę osoby odpowiedzialne za wyśmiewanie i hejtowanie połowy polskiego społeczeństwa oraz prezydenta RP, premiera, prezesów innych partii politycznych i innych posłów.
Dodano: 17.07.2020 13:49    Przez: Romek Ress
avatar Mam nadzieję, że reprezentuje Pan wszystkich obywateli RP, nie tylko tych popierających Pana ugrupowanie, dlatego wierzę, że z Pana pomocą Platforma Obywatelska czyli jej działacze i sympatycy skończą z hejtem i nową nienawiści.
Dodano: 17.07.2020 13:51    Przez: Romek Ress

KOMENTARZE

co się pan tak dziwi panie pośle że takie napisy fruwają po plakatach a kto cztery lata był współautorem rezolucji przeciw Polsce . No kto ? wie pan czy udaje że nić takiego nie miało miejsca .
Dodano: 17.07.2020 17:14    Przez: ~Edek
Szkoda mi tego ,który to zrobił,chociaż wystarczy,żeby udowodnił ,że Nowak zdradził i będzie niewinny.Oczywiście jak sąd będzie niezależny. hłe hłe mimo wszystko szkoda mi go.
Dodano: 17.07.2020 17:19    Przez: nie boję się Nowaka
to się narobiło.... peło ściga za zniesławienia a pisiory ścigają podobno za złodziejstwo
Dodano: 17.07.2020 17:38    Przez: ~pisior😎
Wypadałoby zadać pytanie czy owe banery wyborcze są tam legalnie zainstalowane ,czy jest zgoda Zarządu Dróg Miejskich i czy z tego tytułu są uiszczane należne opłaty ?czy posłowi wszystko wolno ?
Dodano: 17.07.2020 17:41    Przez: radca
Panie Poseł ,przy okazji zgłoś Pan jeszcze łamanie praw pracowniczych,w czasie rządów Pańskiego ugrupowania(kradzież kasy z ofe,wydłużenie wieku emerytalnego,i wiele innych przekrętów).
Dodano: 17.07.2020 19:09    Przez: lenos
ta czerwona łapka w dół , to rozumię że to Pan Poseł Nowak ?
Dodano: 17.07.2020 19:47    Przez: lenos
avatar Nawołuje Pan Poseł Rzeczypospolitej aby skończyć z mową nienawiści!!!! Dlatego wierzę, że wraz z partyjnym i opozycyjnymi towarzyszami oraz kolegami i współpracownikami przyjmie Pan, z należytym szacunkiem i spokojem ślubowanie Prezydenta RP przed zgromadzeniem narodowym 8 sierpnia
Dodano: 17.07.2020 19:24    Przez: Romek Ress
Ten Pan nie powinien być już Posłem
Dodano: 17.07.2020 19:26    Przez: lenos
avatar A dlaczego nie? Skoro mieszkańcy naszego regionu mają wolę go wybierać...
Dodano: 17.07.2020 19:55    Przez: Romek Ress
Podsumuję ; Panie Nowak - kończ Waść wstydu oszczędż
Dodano: 17.07.2020 20:06    Przez: lenos
Kto wybiera takich ludzi .......
Dodano: 17.07.2020 20:22    Przez: janki
PO
Dodano: 17.07.2020 20:51    Przez: lenos
Kampania Trzaskowskiego nie skończyła się, jeździ po kraju nawołując samorządy do buntu. Dziennikarze zwolennicy PO, nie mogą się pogodzić z przegraną RT. Taki znany lis, nawołuje do buntu przeciw polskim rolnikom, aby nie kupować od nich produktów, bo to elektorat PiSu. Cała ściana wschodnia, od Wisły do Buga, w jego ocenie nie jest Polską. Jak powiedział W.Czarzasty, ten dziennikarz cierpi na szajbę, bo żaden polak myślący inaczej niż zwolennicy PO, nie lubi dialogu i porozumienia, z przystawionym pistoletem do skroni.
Dodano: 17.07.2020 20:58    Przez: pułkownik zuber
kupujmy tylko to co POLSKIE bo jest najlepsze. !!!!!!!!!!
Dodano: 18.07.2020 00:58    Przez: ~Edek
Ta czerwona łapka to od Wiedźmy!!! Program PIS-U i Dudnienia- Lekarze do Szwecji, chorzy na cmentarz, kobiety do rodzenia, puszcza do tartaku, pieniądze do Rydzyka, sędziowie na smycz, kłamstwo do TVP, Konstytucja do kosza!!! Oprócz tego 32 podwyżki podatków i opłat wprowadzonych przez PIS i PAD. Przewałki- respiratory, maseczki import odpadów do Polski itp. Kłamstwa Dudnienia np. raz za szczepionkami raz przeciwko. Skłócenie i obrażanie ludzi!!! Za dużo jeszcze tego do wypisywania- kończę!!! W dalszą polemikę nie wchodzę!!!
Dodano: 17.07.2020 21:08    Przez: Wiedźma
2 z 3
<<123>>
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO