WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Poseł zgłasza do prokuratury obraźliwy napis. To oznaki nienawiści

Dodano: 17.07.2020 12:52

Poseł Tomasz Nowak złożył do Prokuratury Rejonowej w Koninie doniesienie w sprawie obraźliwego napisu, który pojawił się na jego plakacie w przedwyborczą noc.

- To wiąże się z dwoma faktami, po pierwsze - zmasowanym niszczeniem materiałów wyborczych Rafała Trzaskowskiego oraz przejawami nienawiści poprzez takie napisy jak „zdrajca” - powiedział Tomasz Nowak. Chodzi o wszczęcie postępowania ws. zniesławienia dokonanego w nocy w niedzielę 12 lipca br. poprzez obrażające napisy godzące w dobre imię funkcjonariusza publicznego. Poseł wskazuje na wymalowany nocą napis „zdrajca” na jego plakacie w centrum miasta. O swoim wniosku poseł PO poinformował przed Prokuraturą Rejonową w Koninie. 

- W ubiegłym tygodniu, 12 lipca br. ok. godz. 1:30 w nocy, podczas trwającej wówczas ciszy wyborczej przed II turą wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej doszło do incydentu zniszczenia materiału wyborczego (baneru) Rafała Trzaskowskiego znajdującego się na rusztowaniu tablicy billboardowej przy skrzyżowaniu ul. Dworcowej z ul. Warszawską w Koninie. Z informacji rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie wynika, że sprawcą okazał się 50-letni mężczyzna, który został przez konińskich śledczych namierzony i zatrzymany, z jednoczesnym postawieniem zarzutu o naruszenie artykułu 67 Kodeksu Wykroczeń, umyślnego uniemożliwienia zaznajomienia się z informacją umieszczoną przez instytucję publiczną. Zniszczenie w powyższej lokalizacji chronionego prawnie materiału wyborczego nie było jednostkowym przypadkiem, gdyż podobna sytuacja miała miejsce przy hali sportowej Rondo w Koninie. Sprawca dopuścił się także dokonania na znajdującym się bilbordzie z moim wizerunkiem i informacją o prowadzonej działalności poselskiej w regionie, obraźliwego napisu „zdrajca” godzącego w moje dobre imię. Niewątpliwie celem takiego zachowania było poniżenie mnie w opinii publicznej i narażenie na utratę zaufania społecznego wymaganego dla piastowanej funkcji reprezentanta interesów obywateli we władzy ustawodawczej. Popełniony czyn wypełnia przesłanki zniesławienia. Czyn ten ścigany jest z oskarżenia prywatnego, jednak z uwagi na społeczny interes wyjaśnienia sprawy, wnoszę o wszczęcie postępowania przez prokuraturę. Jednocześnie mając na względzie społeczny aspekt sprawy oraz dobre imię mieszkańców Konina, których mam zaszczyt reprezentować w sejmie, w przypadku skazania sprawcy za przestępstwo zniesławienia wnoszę o orzeczenie nawiązki w wysokości 10.000 złotych na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Koninie oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości. Ponadto proszę o udostępnienie danych osobowych ujętego przez funkcjonariuszy policji sprawcy celem skierowania przeciwko niemu prywatnego pozwu o naruszenie dóbr osobistych.

 

  • Poseł zgłasza do prokuratury obraźliwy napis. To oznaki nienawiści
  • Poseł zgłasza do prokuratury obraźliwy napis. To oznaki nienawiści
  • Poseł zgłasza do prokuratury obraźliwy napis. To oznaki nienawiści

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Tomasz Nowak,   poseł,   wniosek do prokuratury,   billbord,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Panie pośle niech poseł nie przesadza.Czas pogodzić się się z wyborczą porażką ! A plakaty wyborcze Dudy to kto niszczył (zwolennicy Dudy zapewne ! ) Lepiej posprzątajcie po sobie te plakaty bo już dawno po wyborach , a wszędzie ich pełno !
Dodano: 17.07.2020 13:50    Przez: bsia
Najlepiej niech jeszcze w Brukseli się poskarżą !
Dodano: 17.07.2020 14:02    Przez: cesio
Biedaczyska ich nie można hejtowac i obrażać ale połowę Polaków moga obrażać i to wręcz w wulgarny sposób . Kto wyzywał wyborców PiS od szarańczy , warchołów, kundli , watahy itd. Co o panie pośle pamięć dobra tylko krótka . Wy panowie z PO faktycznie nie radzicie sobie z przegrana . Wszystkich oskarżacie żeby tylko odwrócić uwagę od waszego nie powodzenia.
Dodano: 17.07.2020 14:10    Przez: ~Edek
avatar Współczuję panu Posłowi RP zaistniałej sytuacji,oraz przyłączam się do zaprzestania mowy nienawiści. Dlatego przy okazji może Pan poskromić trochę osoby odpowiedzialne za wyśmiewanie i hejtowanie połowy polskiego społeczeństwa oraz prezydenta RP, premiera, prezesów innych partii politycznych i innych posłów.
Dodano: 17.07.2020 13:49    Przez: Romek Ress
avatar Mam nadzieję, że reprezentuje Pan wszystkich obywateli RP, nie tylko tych popierających Pana ugrupowanie, dlatego wierzę, że z Pana pomocą Platforma Obywatelska czyli jej działacze i sympatycy skończą z hejtem i nową nienawiści.
Dodano: 17.07.2020 13:51    Przez: Romek Ress

KOMENTARZE

avatar Nie obrażam - pytam. Czy pan Nowak był współpracownikiem służb bezpieczeństwa pod pseudonimem "AKTOR". PYTAM czy to prawda? Pozdrawiam
Dodano: 17.07.2020 22:05    Przez: Solam Veritatem
ktoś kiedyś tu napisał na ten temat p Nowaka poszukaj i znajdziesz odpowiedź.
Dodano: 19.07.2020 15:39    Przez: ~Ola1
A PO tylko do prokuratury, nic innego nie potrafią, tylko nienawiść do obywateli i wyborców oraz ograniczanie wolności słowa, najwyższy czas na zmiany w Koninie - uśmiechnięta Polska
Dodano: 17.07.2020 22:11    Przez: obywatel
kiedy Konin powie "mamy dość" platformy
Dodano: 17.07.2020 22:26    Przez: KO nokaut dla Konina
P.Nowak zdejmij ten baner bo wstyd że za płotem wisisz i nic nie robisz
Dodano: 17.07.2020 23:39    Przez: ~andi
P.Posle nie może być Twoj baner większy od baneru P.Dudy,porażka
Dodano: 17.07.2020 23:53    Przez: ~andi
ten pan ma to donoszenie w genach
Dodano: 18.07.2020 09:18    Przez: Józef Jędro
Nie obrażam- pytam. Czy pan Kaczyński był współpracownikiem służb bezpieczeństwa pod pseudonimem " Balbina". PYTAM czy to prawda?
Dodano: 18.07.2020 13:20    Przez: Wiedźma
idź do IPN i sprawdź . po co pytasz ? nóżki ma, ma do paszła
Dodano: 18.07.2020 16:44    Przez: ~Edek
Napisałam to co Solam, tylko zmieniłam nazwisko- powinieneś więc również napisać to do Solama!!! Poza tym- co to znaczy "paszła"?Czyżbyś nie był Polakiem?! Naucz się pisać po polsku!!! Chyba, że to jest napisane w sposób obraźliwy- jak Ty masz to w zwyczaju!!!
Dodano: 18.07.2020 17:59    Przez: Wiedźma
napiszę Ci ładnie pójdź do IPN i sprawdź . Ktoś napisze nieprawdę i co będziesz powielać kłamstwa
Dodano: 18.07.2020 21:49    Przez: ~Edek
Odpisze Ci ładnie!!! Napisałam to co Solam tylko zmieniłam nazwisko i pseudonim. Chciałam zobaczyć czy napisanie takiego samego komentarza- jakie zamieszcza wasze kółko wzajemnej adoracji, ale na temat Waszego "Guru" poruszy Was!!! Nie pomyliłam się- hejtujecie i obrażacie ludzi o innych poglądach- umieszczenie takiego samego komentarza, ale o innej osobie uwielbianej przez Was jest już złe- to hipokryzja!!! Napisz to do Solama, aby poszedł do IPN i sprawdził- ktoś napisze nieprawdę i co będzie powielać kłamstwa- to są przecież Twoje własne słowa!!! Mój eksperyment psychologiczny się udał!!! Wy możecie pisać o kimś takie rzeczy- bo przecież komentarz Solama był w formie pytającej- ale ludzie o innych poglądach niż wasze już nie!!! Takie niestety mamy Społeczeństwo!!! Smutne to!!! W dalszą polemikę nie wchodzę, bo szkoda mi czasu!!!
Dodano: 19.07.2020 13:49    Przez: Wiedźma
Trudno polemizować z Wiedźmą. Wiedźma zawsze będzie Wiedźmą
Dodano: 19.07.2020 19:02    Przez: ~Edek
Edek będziesz miał na lekijak oczyścisz miasto z plakatami swojego wybrańca
Dodano: 23.07.2020 20:22    Przez: ~doradca
3 z 3
<<123
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO