WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Pięknieje wielkopolska wieś. Fundusze dla pięciu gmin z powiatu

Dodano: 17.07.2020 16:23

Do pięciu gmin powiatu konińskiego trafi ponad 170 tysięcy złotych z programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”.

W Starostwie Powiatowym w Koninie podpisano umowy z beneficjentami konkursu "Pięknieje wielkopolska wieś". Podpisy na dokumentach złożyli: wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz burmistrzowie, wójtowie i skarbnicy z gmin: Golina, Grodziec, Rychwał, Rzgów i Skulsk. W spotkaniu wziął udział także starosta koniński Stanisław Bielik.

Konkurs organizuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu "Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020". W tym roku przypada jego dziesiąta edycja. Inicjatywa ma na celu aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich na poziomie sołectw, w kierunku ich zaangażowania na rzecz rozwoju własnej miejscowości. Wnioski dotyczą przede wszystkim niewielkich projektów, związanych z zagospodarowaniem przestrzeni publicznej na wsi, odtwarzaniem dziedzictwa kulturowego i kultywowaniem tradycji lokalnych.

W tegorocznej edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” dotacje uzyskało pięć gmin z powiatu konińskiego na realizację siedmiu przedsięwzięć:

·         „Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom - Klub Integracji Społecznej” (sołectwo Kawnice, gm. Golina, dotacja: 18 291 zł);

·         „Integracja lokalna mieszkańców Węglewa - odnowiona świetlica wiejska i ogród jak sprzed lat” (sołectwo Węglew, gm. Golina, dotacja: 19 500 zł );

·         „Zagospodarowanie terenu w miejscowości Grodziec” (sołectwo Grodziec, gm. Grodziec, 30 000 zł);

·         „Rekreacja na Grabowej - zagospodarowanie terenu na plac zabaw i doposażenie altany sołeckiej” (sołectwo Grabowa, gm. Rychwał, dotacja: 13 400 zł );

·         „Zagospodarowanie centrum wsi Rozalin poprzez remont dachu na świetlicy wiejskie” (sołectwo Rozalin, gm. Rychwał, dotacja: 30 000 zł);

·         „Budowa placu zabaw i rekreacji” (sołectwo Barłogi, gm. Rzgów, dotacja: 29 897 zł);

·         „Modernizacja boiska sportowego jako skuteczny sposób promocji aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego mieszkańców sołectwa Mniszki” (sołectwo Mniszki, gm. Skulsk, dotacja: 30 000 zł).

  • Pięknieje wielkopolska wieś. Fundusze dla pięciu gmin z powiatu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:powiat koniński,   pięknieje wielkopolska wieś,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO