WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Dwa sołectwa z gminy Golina z dofinansowaniem na inwestycje

Dodano: 20.07.2020 14:34
Źródło: LM.pl

Odnowienie świetlicy w Węglewie i stworzenie Klubu Integracji Społecznej w Kawnicach. Na te dwie inicjatywy gminie Golina udało się pozyskać dofinansowanie z programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”.

W ramach konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” sejmik województwa wielkopolskiego wyraził zgodę na przekazanie 124 jednostkom samorządu terytorialnego pomocy finansowej. Wśród nich znalazły się dwa projekty z gminy Golina. Sołectwo Kawnice otrzymało 18 291 zł dofinansowania na realizację projektu „Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom – Klub Integracji Społecznej”. W ramach prac adaptacyjnych wyremontowane zostanie kuchnia, szatnia oraz pomieszczenia, w których działać będzie Klub Integracji Społecznej. Inwestycja pochłonie również: 999,96 zł z funduszu sołeckiego, 10 000 zł ze środków własnych gminy oraz 22 755 zł jako wkład własny mieszkańców.

Drugi projekt, który zyskał 19 500 zł dofinansowania to „Integracja lokalna mieszkańców Węglewa – odnowiona świetlica wiejska i ogród jak sprzed lat”. Zakres prac dotyczący modernizacji budynku remizy OSP zawiera budowę pochylni dla osób niepełnosprawnych, wymianę grzejników oraz montaż nowych schodów przed wejściem do remizy. Na realizacje inwestycji przeznaczono 1500 zł z funduszu sołeckiego, 10 000 zł środków własnych gminy oraz 16 790 zł jako wkład własny mieszkańców.

fot. UGiM Golina

 

  • Dwa sołectwa z gminy Golina z dofinansowaniem na inwestycje

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A Kraśnica jak zwykle w czarnej dupie.
Dodano: 21.07.2020 08:19    Przez: Węglewiok
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO