WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Koronawirus. Sanepid: kolejne trzy przypadki w mieście i powiecie

Dodano: 24.07.2020 09:18
Źródło: LM.pl

Liczba zakażonych koronawirusem w Koninie i powiecie konińskim wzrosła do 27 - informuje koniński sanepid. W ostatniej dobie odnotowano trzy kolejne przypadki.

Kolejne zakażone osoby to mieszkaniec Konina i dwóch mieszkańców powiatu konińskiego. Łącznie od początku epidemii SARS-CoV-2 stwierdzono już u 27 osób (czternaście w Koninie i trzynaście w powiecie konińskim). Cztery osoby zmarły, osiem zostało wyleczonych, siedem przebywa w izolacji domowej, a osiem jest obecnie hospitalizowanych. Dodatkowo w szpitalu sześć osób oczekuje na wynik testów.

Równolegle rośnie liczba osób objętych kwarantanną, która sięgnęła już 453 osób. 95 miało wcześniej kontakt z zakażonymi (35 w mieście i 57 w powiecie), a 358 to osoby, które wróciły z zagranicy. 

Łącznie od początku epidemii wykonano 1874 badań na obecność koronawirusa, w ostatniej dobie - 38. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus,   epidemia,   sanepid,   kwarantanna,   izolacja domowa,   szpital

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO