WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Służby mobilizują się przed przyjazdem aktywistów do Kleczewa

Dodano: 24.07.2020 09:54
Źródło: LM.pl

Wideokonferencję z przedstawicielami służb i władz samorządowych odbył w czwartek wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Poświęcona była planowanemu na sobotę Obozowi dla Klimatu.

Przypomnijmy, w sobotę 25 lipca ma odbyć się tegoroczny Obóz dla Klimatu. Inicjatywa aktywistów ekologicznych w tym roku polegać będzie na proteście przed siedzibą PAK KWB Konin w Kleczewie oraz ,,akcie obywatelskiego nieposłuszeństwa". Na czym akt ma polegać - tego ekolodzy na razie nie ujawniają, ale rok temu kilkadziesiąt osób weszło na teren odkrywki Tomisławice (gmina Wierzbinek). Interweniować musiała policja.

W związku z zapowiedziami aktywistów w czwartek wideokonferencję zwołał wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Uczestniczyli w niej przedstawiciele różnych służb, m.in. straży pożarnej, policji, czy wojska, ale również reprezentanci Konina i powiatu konińskiego. 

- Sytuację na bieżąco monitoruje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu. W działania zabezpieczające i służące ochronie infrastruktury krytycznej włączeni zostaną między innymi policjanci oraz służby ochrony kolei – adekwatnie do liczby uczestników zgromadzeń - informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Protest działaczy Obozu dla Klimatu rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00 pod siedzibą PAK KWB Konin przy Al. 600-lecia 9 w Kleczewie.

fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

slajd 1 z 3
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Rozliczyć przyjezdnych za koszty w związku z zabezpieczeniem demonstracji , wystawić rachunek z obowiązkiem zapłaty, a gdyby nie chcieli zapłacić do obozu pracy, żeby odpracowali, to może by im się odechciało protestować jako eko, zresztą przyjeżdżając często grubymi furami, które nie jeżdżą raczej na powietrze. Hipokryci...
Dodano: 24.07.2020 10:28    Przez: Wkurzony
Do Ruskich nie pojadą bo tam z automatu dostaną do Niemiec nie bo ich opłacają to w Polsce bo tu nie karają za te pieniądze co im Berlin daje to bym na czubku masztu w Żuwiencu się uwiązał nogami do góry. Guma i wąskie drzwi
Dodano: 24.07.2020 10:42    Przez: ~Olek
Światła w domu też pewnie nie używają...
Dodano: 24.07.2020 10:44    Przez: Podpinam
W większości,są to ludzie,którzy są niedowartościowani,leniwi,bez pracy,bez perspektyw.Wystarczy popatrzeć na nich,smutni,niechlujni,samotni.Pust w swoim marnym życiu muszą czymś wypełnić.Powinni być obciążeni kosztami ,, obsługi" przez służby typu policja.
Dodano: 24.07.2020 13:57    Przez: Mieszkanka
Popieram i dodałbym ścieżkę zdrowia;-)))
Dodano: 24.07.2020 10:46    Przez: Do Olek

KOMENTARZE

Rozliczyć przyjezdnych za koszty w związku z zabezpieczeniem demonstracji , wystawić rachunek z obowiązkiem zapłaty, a gdyby nie chcieli zapłacić do obozu pracy, żeby odpracowali, to może by im się odechciało protestować jako eko, zresztą przyjeżdżając często grubymi furami, które nie jeżdżą raczej na powietrze. Hipokryci...
Dodano: 24.07.2020 10:28    Przez: Wkurzony
Do Ruskich nie pojadą bo tam z automatu dostaną do Niemiec nie bo ich opłacają to w Polsce bo tu nie karają za te pieniądze co im Berlin daje to bym na czubku masztu w Żuwiencu się uwiązał nogami do góry. Guma i wąskie drzwi
Dodano: 24.07.2020 10:42    Przez: ~Olek
Światła w domu też pewnie nie używają...
Dodano: 24.07.2020 10:44    Przez: Podpinam
Popieram i dodałbym ścieżkę zdrowia;-)))
Dodano: 24.07.2020 10:46    Przez: Do Olek
W większości,są to ludzie,którzy są niedowartościowani,leniwi,bez pracy,bez perspektyw.Wystarczy popatrzeć na nich,smutni,niechlujni,samotni.Pust w swoim marnym życiu muszą czymś wypełnić.Powinni być obciążeni kosztami ,, obsługi" przez służby typu policja.
Dodano: 24.07.2020 13:57    Przez: Mieszkanka
Spałować ... rozebrać do natury... i do lasu... bez możliwości wyjścia z owego......Jeśli chęć poniesie ku wyjściu i zasięgnięciu miasta .. ostrzelać gumowumi kulami....
Dodano: 24.07.2020 15:19    Przez: Stefan Darda
chodzi o las Krążel k. Kleczewa - proszę sprawdzić
Dodano: 25.07.2020 21:35    Przez: Mariusz K
Czy to dziś??? Teraz .. bo właśie dużo Policji jechało w kierunku odkrywki.... Panowie strzelać w twarz bez ostrzeżenia...oczywiście gumowymi żeby dziur nie porobić......
Dodano: 24.07.2020 15:42    Przez: Stefan Darda
P.T. "Spałować"?, "strzelać"- co Wielce Szanowny Pan wypisuje? Może ukrzyżować? Można wyrażać własne opinie ale Wielce Szanowny Pan zachęca do nienawiści. Proszę pomyśleć, że być może czytają to dzieci, młodzież lub osoby podobnie myślące i skorzystają z podpowiedzi. Czasy, gdy strzelano do ludzi na szczęście się skończyły. Czy chciałby Pan powtórki z tragicznej historii Polski? Zachęcam do refleksji i odrobiny empatii. Szanujmy nasze poglądy. Spróbujmy czasem zrozumieć drugiego człowieka a nie tylko niszczyć. Wyciszenia emocji życzę.
Dodano: 24.07.2020 16:03    Przez: Mariusz K
Wejście na teren prywatny .... bez pozwoleniaGrozi kalectewm , trwałym uszczerbkiem na zdrowiu... I tak powinno być .......
Dodano: 24.07.2020 16:20    Przez: Stefan Darda
Dziękuję uprzejmie za zmianę narracji. Szanuję to, że zaprzestał Pan używania argumentów "strzelanie w twarz", "spałowanie", "rozebrać do natury... i do lasu... ". Na szczęście nie doświadczyłem takich praktyk i nie chciałbym, żeby moje dzieci były ofiarami nienawiści. Spokoju życzę czytelnikom LM.
Dodano: 24.07.2020 16:32    Przez: Mariusz K
Spokój to będzie na LM dopiero wtedy, kiedy dotrze do Kółka Wzajemnej Adoracji, że można wyrażać swoje poglądy bez ubliżania i siania nienawiści!!! Każdy człowiek ma inne poglądy, ale to nie znaczy że jest Naszym Wrogiem!!! Wymieniajmy się poglądami, spierajmy się, ale w poczuciu wzajemnego szacunku!!!
Dodano: 24.07.2020 17:17    Przez: Wiedźma
jak taka jest dobroduszna to zgaś światło , nie korzystaj z telefonu itd , ubierz się w mech oj nie zniszczysz las . Hipokryzja nie zna granic .
Dodano: 24.07.2020 19:56    Przez: ~Edek
Pałowac tak jak we Francji krótko armatka kulę i pała. już więcej nie przyjadą .
Dodano: 24.07.2020 19:52    Przez: ~Edek
"Pałowac tak jak we Francji krótko armatka kulę i pała." Później normalnie wrócić do domu po niedzielnej mszy i szczęśliwym zasiąść z rodziną do obiadu.
Dodano: 24.07.2020 20:54    Przez: Mariusz K
W Hambach protest zielonozy przeciwko rozbudowie odkrywki został sprawnie i szybko zlikwidowany przez oddziały szturmowe policji. Telewizja ZDF przedstawiła relację na której widać jak klęczący na ziemi aktywista był tak długo okładany pałką po plecach aż nie ruszył biegiem. Żeby nie przestał biec co kilka metrów dostawał pałką po plecach od kolejnego policjanta.
Dodano: 24.07.2020 20:18    Przez: Jacek Zaborowski
Czy to ty jesteś na focie w mundurze-Zaborowski,bo z wpisu wynika,że kompletnie zdziczałeś.
Dodano: 25.07.2020 23:37    Przez: Grzech Walerian
1 z 2
12>>