WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Policja ostrzega przed nowym typem oszustwa: „Na Netflix”

Dodano: 24.07.2020 11:39
Źródło: LM.pl

Trzy tysiące złotych stracił mieszkaniec Turku, który dał się nabrać na internetowe oszustwo. Złodzieje podszyli się pod popularną platformę oferującą dostęp do filmów i serialów - Netflix.

Mieszkaniec Turku otrzymał od oszustów wiadomość proszącą go o zaktualizowanie danych dotyczących płatności na platformie Netflix. - W wiadomości był podany link, który po kliknięciu przekierował pokrzywdzonego na stronę łudząco przypominającą oryginalną stronę platformy - informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku. - Mężczyzna w niego wszedł, po czym wpisał wrażliwe dane dot. swojej karty bankomatowej.

Bank, w którym turkowianin posiadał konto, wykrył podejrzane transakcje i zadzwonił z informacją do właściciela konta. Oszuści próbowali dokonać pięciu transakcji, dwie doszły do skutku, a mężczyzna stracił trzy tysiące złotych. 

- Pamiętajmy, aby sprawdzać od kogo dostajemy wiadomość i sprawdzajmy dane nadawcy.  Przede wszystkim nie powinniśmy wchodzić na stronę klikając w link, który otrzymaliśmy np. w wiadomości e-mail, a zamiast tego samodzielnie wpisywać adres w przeglądarce lub korzystać z własnoręcznie przygotowanej zakładki - przestrzegają policjanci z Turku.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja,   oszustwo,   Netflix,   Turek,   kradzież,   Komenda Powiatowa Policji w Turku

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO