WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Koronawirus. Pierwszy raz od wielu dni bez zakażeń w regionie

Dodano: 29.07.2020 11:02
Źródło: LM.pl

Licznik zakażonych koronawirusem w Koninie i powiecie konińskim zatrzymał się. Po raz pierwszy od dziesięciu dni nie odnotowano nowych przypadków zakażenia.

19 lipca - to był dzień, w którym po długiej przerwie pojawił się nowy przypadek zakażenia koronawirusem w Koninie. Przez kolejne dziewięć dni łączna liczba zakażonych wzrosła z dwunastu osób do 42, przejściowo zamykane były szpitalne oddziały, na których dochodziło do kolejnych zakażeń. Wydaje się, że to ognisko epidemii zostało opanowane, środa to bowiem pierwszy dzień od 19 lipca, w którym koniński sanepid nie potwierdził żadnego nowego zakażenia.

Od początku epidemii w Koninie i powiecie konińskim doszło do 42 zakażeń. Pięć osób zmarło, osiem wyzdrowiało, szesnaście jest w izolacji, a osiemnaście - w szpitalu. Pięć osób oczekuje jeszcze na wynik testów.

Łącznie przeprowadzono już 2108 testów na obecność SARS-CoV-2, w ostatniej dobie - 30.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki informuje natomiast w środę o czternastu nowych zakażeniach. Oprócz potwierdzonych już wcześniej zakażeń w powiecie konińskim, nie ma żadnych nowych zakażeń we wschodniej Wielkopolsce. W całym województwie, od początku epidemii, zakażonych zostało 3655 osób, 197 zmarło, a 2561 wyzdrowiało. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO