WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Kwarantanna przez wspólny obiad. Księża czekają na wymaz

Dodano: 31.07.2020 12:55
Źródło: LM.pl

Sześciu księży parafii św. Faustyny przebywa na kwarantannie, ale żaden z nich nie ma potwierdzonego koronawirusa. - Nie ma powodu, żeby panikować – uspokaja Agnieszka Dybała – Kamińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie.

Wszyscy księża z kościoła na konińskim Chorzniu muszą odbyć kwarantannę w związku z tym, że mieli kontakt z tak zwaną osobą dodatnią. W minioną niedzielę uczestniczyli w obiedzie, w którym też brał udział duchowny spoza Wielkopolski, który jak się okazało jest zakażony wirusem SARS-CoV-2.

- Wśród księży z parafii św. Faustyny nie ma osoby zakażonej. Duchowni w kwarantannie nie mają objawów COVID-19. Wymazy od księży są planowane na 5 sierpnia, czyli 6 sierpnia będziemy wiedzieć, czy ulegli zakażeniu, czy też nie – mówi Agnieszka Dybała – Kamińska. - Wirus rozwija się kilka dni. Około dziesiątej doby jest w ilości wykrywanej laboratoryjnie. U niektórych osób rozwija się między czternastą, a osiemnastą dobą od kontaktu – dodaje.

Dyrektor PSSE w Koninie podkreśla, że nie ma powodu do paniki wśród wiernych i osób, które miały styczność z księżmi przebywającymi obecnie w kwarantannie.

- Jeżeli badanie któregoś z księży potwierdzi obecność koronawirusa to będziemy uruchamiać dalsze procedury. Na tym etapie duchowni są tylko objęci kwarantanną- mówi Agnieszka Dybała – Kamińska. - Jeśli ktoś ma wątpliwości, chce się sprawdzić to będzie taka możliwość poprzez  drive-thru – mówi Agnieszka Dybała – Kamińska.

Mobilny punkt poboru wymazów w kierunku koronawirusa będzie stacjonował w Koninie od 4 do 6 sierpnia w godzinach 8.00 – 16.00. Po pierwszym dniu rejestracji chętnych do zbadania się w nim jest już 380 osób. Zapisy przyjmowane są jeszcze dzisiaj oraz w poniedziałek i wtorek ( 3 i 4 sierpnia) w godzinach 8.00 – 15.00 w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu pod numerem telefonu (61) 656 80 75.

  • Konin. Kwarantanna przez wspólny obiad. Księża czekają na wymaz
  • Konin. Kwarantanna przez wspólny obiad. Księża czekają na wymaz

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Jak nazwać ludzi, którzy po przeczytaniu informacji o zasłanianiu ust i nosa, z maseczką tylko na ustach robią zakupy w zatłoczonych sklepach? Półgłowki, ćwierćinteligenci, lemingi, czy może roznosiciele zarazy. Szukacie winnych i udajecie ślepych.
Dodano: 1.08.2020 06:04    Przez: Józef Bąk
Niby państwo ludzi wykształconych, ale większość to imbecyle!
Dodano: 1.08.2020 07:35    Przez: ~Ekon
Apel do sanepidu!!! zrobić kontrolę w sklepie Społem na ulicy 11 listopada, tam żadna sprzedawczyni nie nosić maseczki.
Dodano: 1.08.2020 07:37    Przez: ~Ekon

KOMENTARZE

avatar nic się nie stało ....na razie....premier też ogłaszał zwycięstwo , no i masz.....
Dodano: 31.07.2020 18:52    Przez: zx
avatar Jak nazwać ludzi, którzy po przeczytaniu informacji o zasłanianiu ust i nosa, z maseczką tylko na ustach robią zakupy w zatłoczonych sklepach? Półgłowki, ćwierćinteligenci, lemingi, czy może roznosiciele zarazy. Szukacie winnych i udajecie ślepych.
Dodano: 01.08.2020 06:04    Przez: Józef Bąk
Niby państwo ludzi wykształconych, ale większość to imbecyle!
Dodano: 01.08.2020 07:35    Przez: ~Ekon
Apel do sanepidu!!! zrobić kontrolę w sklepie Społem na ulicy 11 listopada, tam żadna sprzedawczyni nie nosić maseczki.
Dodano: 01.08.2020 07:37    Przez: ~Ekon
Wszystkie chore na klaustrofobię???
Dodano: 01.08.2020 07:53    Przez: ~Ekon
Masz rację Bąku Józefie-czepianie się księży wygląda już na prześladowania Kościoła i obrazę uczuć religijnych.Ale,jak znam tę firmę,są w stanie dostać za to niezłe odszkodowania.
Dodano: 01.08.2020 13:48    Przez: Grzech Walerian
avatar Grzech Walerian proponuję Sopot po północy. Byłem, widziałem i nie rozumiem kto chroni taką patologię. Jak silne musi być lobby pedofilskie, albo inaczej, jakie funkcje sprawują pedofile, że wszyscy unikają tematu? Dla przeciętnego turysty, tak jak dla mnie widok małolatów handlujących ciałem i narkotykami jest szokujący. Tam tego nikt nie ukrywa, to jest jawne aż "oczy bolą". Może dlatego, że sądy "są nasze" ludzie boją się tematu.
Dodano: 02.08.2020 06:28    Przez: Józef Bąk
avatar Grzech Walerian kto propaguję seksualność dzieci i wcześniejszą inicjację małoletnich? Jeżeli miałbyś syna pedofila, bo taki się urodził, to co wtedy? Wyrzekł byś się swojego dziecka i nie kochał je? Jeżeli twój brat, ojciec lub przyjaciel by się taki urodził, to co wtedy? Pedofile byli, są i będą. Walczył byś z ich wrodzoną naturą. Tak to działa.
Dodano: 02.08.2020 06:49    Przez: Józef Bąk
Historyk Rafał Łatka: rozmowy SB i niemoralne życie kardynała Gulbinowicza.
Dodano: 31.07.2020 18:54    Przez: sławek
avatar Może coś o "Zatoce Sztuki" z pedofilskimi atrakcjami. Nie mówili w TVN-ie? Coś o aktywności artystów i celebrytów. Ucieczka w temat kardynałów żeby przykryć powszechny problem w środowisku zwanym "elitami". Złodziej zawsze krzyczy łapać złodzieja.
Dodano: 01.08.2020 06:13    Przez: Józef Bąk
avatar sławek jak zareagowało SB i ci co mieli w tym czasie wiedzę na ten temat. Chronili ofiary, a może chronili sprawców. Dlaczego?
Dodano: 01.08.2020 06:17    Przez: Józef Bąk
No i co z tą pedofilią w "Zatoce Sztuki" z udziałem artystów i celebrytów,panie Bąku Józefie,bo ja za cholerę nie mogłem zauważyć tam żadnego poszkodowanego dzieciaka?
Dodano: 01.08.2020 13:33    Przez: Grzech Walerian
Pozorowana walka państwa z pedofilią [ANALIZA]
Dodano: 31.07.2020 18:54    Przez: sławek
Bąk- Bączku, piszesz i piszesz a nikt Ci nie odpowiada!!! Smutno mi się zrobiło z tego powodu i dlatego napisałam bez powodu!!!
Dodano: 01.08.2020 07:16    Przez: Wiedźma
Muszę Ci powiedzieć Wiedźmo,że mnie zainteresował reportaż o pedofilii w "Zatoce Sztuk",bo pokazano wiele zgrabnych nóżek nastolatek i żadnego skrzywdzonego maluszka.Obraz całkowicie rozmijał się z głoszoną przez lektora treścią.Słowem materiał dla Sherlocka Holmesa,który po niedopałku papierosa potrafił odtworzyć życie,poglądy i zamiary palacza,lub zwykła propaganda,jaką prezentuje reżimowa k**wizja.
Dodano: 01.08.2020 13:44    Przez: Grzech Walerian
Ostatnie słowo to; k.u.r.w.i.z.j.a.A teraz dla zabawy spróbuję oszukać cnotliwy system,stojący jak widać po stronie Pisu i napiszę: kuracjusz,kurtka,kurort,kuria,kura. co z tego wyjdzie.
Dodano: 01.08.2020 14:02    Przez: Grzech Walerian
Reżimowa k**wizja sieje propagandę non stop!!! Ich reportaże są tak nie obiektywne- bez ładu i składu!!! 2 miliardy wyrzucone w błoto, a można było je lepiej spożytkować- przeznaczyć na onkolgie!!! Dziwny jest ten Świat, gdzie nie ma na leczenie a jest na "misyjną" TVP-PiS!!! Grzech rozbawiles mnie tym oszukaniem cnotliwego systemu!!!
Dodano: 01.08.2020 16:40    Przez: Wiedźma