WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Pracowali nad Planem Dla Młodych. To pierwsze z czterech spotkań

Dodano: 1.08.2020 13:00
Źródło: LM.pl

Pierwsze spotkanie w ramach inicjatywy #NajlepszyPlanDlaMłodych odbyło się w piątkowe popołudnie na Bulwarze Nadwarciańskim. Kilkanaście młodych osób rozmawiało na temat działalności Młodzieżowych Rad Miasta i partycypacji młodych osób w życiu społecznym. 

,,Najlepszy Plan Dla Młodych" to inicjatywa Młodej Prawicy, młodzieżówki partii Porozumienie, która ma ponad podziałami politycznymi wypracować plan uwzględniający potrzeby ludzi młodych. To również próba zbudowania mostów między młodymi osobami o często różnych światopoglądach. - Chcemy, żeby ta akcja była platformą dialogu ponad podziałami. Zapraszamy wszystkie organizacje od lewej do prawej strony - mówił podczas konferencji prasowej inicjującej projekt Jakub Eltman, koniński radny Porozumienia, odpowiedzialny za jego realizację w naszym regionie.

Na zaproszenie Młodej Prawicy odpowiedziało w piątek kilkanaście osób, rzeczywiście reprezentujących różne części sceny politycznej. Na Bulwarze Nadwarciańskim spotkali się działacze Młodych Demokratów, młodzieżówki Platformy Obywatelskiej, Przedwiośnia, członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Konina, a także osoby niezwiązane z żadnymi ruchami politycznymi i społecznymi. 

Piątkowe spotkanie, jedno z czterech, odbywało się pod hasłem ,,Dialog". Młodzi ludzie poruszali w nim problemy Młodzieżowych Rad Miasta, aktywności społecznej młodych ludzi i ich zaangażowania w tworzenie nowych inicjatyw. Część proponowanych rozwiązań to przewijała się w dyskusjach nt. potrzeb młodych ludzi już wcześniej. To m.in. potrzeba posiadania własnego budżetu przez Młodzieżową Radę Miasta i sposób wyboru jej członków, czy stworzenie miejsca spotkań z myślą o młodych osobach.

Swoje pomysły uczestnicy spotkania spisywali na tablicy. Wspólnie z pomysłami innych osób z całej Polski mają one być podstawą do stworzenia wspomnianego już ,,Najlepszego Planu Dla Młodych". 

Kolejne spotkania odbędą się w najbliższym czasie. Podczas nich poruszone zostane zostaną problemy związane z klimatem, edukacją i pracą.

slajd 1 z 23
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A,gdzie maseczki ? A gdzie zachowanie dostępu? Myślicie że wolno Wam wszystko?
Dodano: 01.08.2020 14:29    Przez: ~xyz
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO