WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konińska policja ostrzega: uwaga na oszustów kryptowalutowych

Dodano: 7.08.2020 10:47

Komenda Miejska Policji w Koninie ostrzega przed oszustami, którzy poprzez strony wykorzystywane do obrotu kryptowalutami, zdobywają wrażliwe dane osobowe, a następnie włamują się na konta bankowe właściciela i okradają go z wszystkich oszczędności.

Szybki rozwój i rosnąca popularność Bitcoin-ów, stała się idealną pożywką dla oszustów. Podczas rejestrowania się na strony służące do obrotu kryptowalutą, udostępniamy wszystkie dane wrażliwe takie jak: imię i nazwisko, datę urodzenia lub PESEL, adres zamieszkania, nr dowodu osobistego, nr telefonu oraz adres e-mail.

Po zakończeniu rejestracji na stronie, pojawia się informacja o wniesieniu opłaty w wysokości 250 Euro lub 250 USD na cele związane z obrotem kryptowaluty. Następnym krokiem przybliżającym przestępców do naszych oszczędności, jest nawiązanie z potencjalną ofiara kontaktu, używając do tego komunikatora znajdujących się na stronie lub telefonu komórkowego. Pisząc lub dzwoniąc oszuści informują osobę, że na ich koncie internetowym zgromadzone zostały Bitcoin-y, które należy spieniężyć. By to zrobić trzeba najpierw pobrać aplikacje o nazwie „ANY DESK” . Po jej zainstalowaniu przestępcy zyskują podgląd do wszystkich operacji dokonywanych na naszym komputerze lub telefonie. Następnie oszuści proszą o przelanie drobnej kwoty pieniędzy na konto kryptowalutowe. Po zalogowaniu się na koncie bankowym i przelaniu żądanej sumy pieniędzy, przestępcy przejmują konto i czyszczą je z wszystkich zgromadzonych środków.

Uważajmy więc na strony internetowe, które oferują szybki i łatwy zarobek. Pod tego typu ofertami zazwyczaj czają się oszuści, którzy będą chcieli w łatwy sposób nas okraść.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Konin,   handle kryptowalutami,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO