WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kownaty. W pożarze budynku gospodarczego spłonęła setka gołębi

Dodano: 10.08.2020 14:53
Źródło: LM.pl

Prawie cztery godziny trwało gaszenie pożaru w miejscowości Kownaty (gmina Wilczyn). Ogień strawił budynek gospodarczo-garażowy, a w nim - gołębnik z ok. setką ptaków.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb ratowniczych w niedzielę ok. godz. 22.30. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy JR-G z Konina oraz osiem zastępów OSP ze Ślesina, Wilczyna, Dębówca i Budzisławia Kościelnego.

- Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że całkowicie objęty pożarem jest budynek gospodarczo-garażowy - informuje Michał Karczewski z KM PSP w Koninie. - Właściciel już przed przyjazdem służb ratowniczych wyprowadził dwa pojazdy. Nasze działania polegały na przystąpieniu do gaszenia pożaru, ale także w obronie przed dalszymi pomieszczeniami garażowymi. 

W pomieszczeniu, które zajął ogień znajdował się m.in. gołębnik. Niestety, ptaków nie udało się uratować - spaleniu uległo ok. sto gołębi. 

Działania strażaków trwały blisko cztery godziny. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

fot. OSP Wilczyn

slajd 1 z 3
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO