WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

OSP Węglew w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym

Dodano: 12.08.2020 13:48

Ochotnicza Straż Pożarna w Węglewie w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Kilka dni temu podpisane zostało porozumienie w tej sprawie.

W Urzędzie Miejskim w Golinie burmistrz Mirosław Durczyński podpisał porozumienie dotyczące KSRG z prezesem OSP w Węglewie – Zdzisławem Galantem i komendantem miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Koninie – bryg. mgr inż. Maciejem Pilarskim.

- Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami i wytycznymi podpisane porozumienie to pierwszy krok do włączenia na okres 5 lat jednostki OSP Węglew do KRSG. Stanowi ono podstawę do wydania przez Komendanta Głównego PSP decyzji o włączeniu jednostki w szeregi Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego – informuje Urząd Miejski w Golinie. - Jednostka należąca do KSRG musi spełniać szereg wymagań. W struktury KSRG mogą wejść tylko najlepiej wyszkolone, wyposażone i wykazujące najwyższą gotowość operacyjną jednostki OSP na terenie kraju. OSP musi posiadać zarówno odpowiednie wyposażenie sprzętowe, określoną liczbę wyszkolonych druhów, skuteczne systemy łączności powiadamiania i alarmowania jak również pozostawać w gotowości do podejmowania działań ratowniczych.

Krajowy System Ratowniczo - Gaśniczy stanowi fundament ratowniczy kraju. Wejście w jego struktury to prestiżowe wydarzenie, które stanowi jednocześnie wyróżnienie dla OSP za jej dotychczasowe działania ratownicze. Taka jednostka ma możliwość dalszego rozwoju i stanowi siły pierwszego rzutu w przypadku wystąpienia zagrożenia. Zadania ratownicze przewidziane dla jednostki w ramach systemu to m.in. walka z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi, ratownictwo techniczne i kwalifikowana pierwsza pomoc.

Porozumienie obowiązuje do 31 grudnia 2025 roku.

fot. UM Golina

  • OSP Węglew w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym
  • OSP Węglew w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO