WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wychowanka MKS MOS, Julia Drop, zawodniczką CCC Polkowice!

Dodano: 14.08.2020 18:47
Źródło: LM.pl

Do kadry trzykrotnego mistrza Polski, CCC Polkowice, dołączyła wychowanka MKS MOS Konin - Julia Drop. Ostatnie sezony koninianka grała w Widzewie Łódź.

Julia Drop to wychowanka MKS MOS Konin. Od kilku sezonów skutecznie robi karierę w Basket Lidze Kobiet, w ostatnich latach grała w barwach Widzewa Łódź. Ma również za sobą debiut w reprezentacji Polski oraz sukcesy w młodzieżowych zespołach narodowych. 

Choć w Widzewie Łódź była wyróżniającą się postacią (co zaowocowało m.in. wspomnianymi już powołaniami do reprezentacji Polski), nie miała szans walczyć o klubowe trofea. Łódzki zespół regularnie bowiem plasował się w dolnych rejonach tabeli Basket Ligi Kobiet. Teraz może się to zmienić.

W najbliższym sezonie koninianka będzie grać w CCC Polkowice. To trzykrotny mistrz Polski (dziewięciokrotny medalista najwyższej klasy rozgrywkowej) i trzykrotny zdobywca Pucharu Polski. Dla wychowanki MKS MOS Konin to niewątpliwie krok w przód w jej sportowej karierze, szansa na powalczenie o krajowe trofea i ugruntowanie pozycji w reprezentacji.

W CCC Drop walczyć będzie o miejsce w składzie z Weroniką Gajdą, która ostatnio przedłużyła kontrakt z zespołem z Polkowic. - Uważam, że nadchodzący rok może być przełomowy dla jej kariery. Z roku na rok rozwija swoją grę, a ostatni sezon pokazał, że oprócz asyst, równie skutecznie idzie jej zdobywanie punktów - ocenia trener CCC Polkowice, Karol Kowalewski, w rozmowie z oficjalną stroną BLK. - Jestem pewien, że razem z Werą będą się uzupełniały doskonale i stworzą bardzo mocny duet, który wiele wniesie do drużyny i da kibicom powody do zadowolenia.

W zeszłym sezonie 25-latka notowała średnio 9,8 pkt, 2,9 zbiórki, 6,1 asysty i 1,4 przechwytów na mecz. 

  • Wychowanka MKS MOS, Julia Drop, zawodniczką CCC Polkowice!

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koszykówka,   Basket Liga Kobiet,   MKS MOS Konin,   CCC Polkowice,   Julia Drop

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

w Polkowicach mam matkę chrzestną........I w chuuuuuj kuzynów..........
Dodano: 15.08.2020 11:43    Przez: dymitrii.007
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO