WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

I Półmaraton Cross. Pot i łzy na zachodnim zboczu Złotej Góry

Dodano: 15.08.2020 14:09
Źródło: LM.pl

Niemal 150 zawodników wystartowało w pierwszej edycji Półmaratonu Złota Góra. Biegacze do pokonania mieli ponad 21 km, w tym wyciskający pot i łzy podbieg zachodnim zboczem najwyższego szczytu w regionie.

Pierwszy w historii półmaraton terenami Złotej Góry pierwotnie planowany na maj ostatecznie udało się zorganizować w sierpniu. Od godz. 9.00 148 zawodników startowało kolejno ze stadionu w Brzeźnie na ponad 21-kilometrową trasę. Tam czekały ich niezłe atrakcje - trasa wiodąca pięknymi terenami rezerwatu Złota Góra. W tym sam szczyt (191 m n.p.m.), który biegacze zdobywali zachodnim zboczem. To był prawdziwy wyciskacz łez i potu, zawodnicy podbieg pokonywać musieli bowiem mając już w nogach kilkanaście kilometrów.

Najlepiej z tymi warunkami poradził sobie dominator regionalnych biegów - mieszkający w Koninie Ukrainiec Taras Kulaj. W sobotę nie miał sobie równych, notując czas 1:27:03 i pokonując drugiego Jakuba Wawrzyniaka o niemal pięć minut. - Dziś biegło mi się bardzo dobrze - mówił już na mecie Kulaj. - Szkoda, że nie było konkurencji. Gdyby była konkurencja to i wynik byłby lepszy, a tak mogłem sobie w drugiej połowie trochę zwolnić i biec swoim tempem. Już na dziesiątym kilometrze miałem przewagę około kilometra. Trasa bardzo mi się spodobała - trochę piaskiem, trochę polem. 

Wśród kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Edyta Lewandowska. To akurat żadne zaskoczenie, Lewandowska to bowiem czołowa polska biegaczka długodystansowa (mistrzyni Polski w maratonie z 2009 roku). Na zaproszenie organizatorów w sobotę poprowadziła rozgrzewkę przed biegiem, a samą trasę pokonała w czasie 1:36:54, zajmując dziesiąte miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Oprócz półmaratończyków w sobotę na Złotą Górę wbiegła również blisko 50-osobowa grupa uczestnicząca w biegu rekreacyjnym, towarzyszącym głównym zawodom. Tu nie liczyły się rekordy i wyniki, ale dobra zabawa. Pod przewodnictwem Mariana Działaka, znanego konińskiego biegacza, uczestnicy biegu zdobyli szczyt i pomogli Basi Wardyn. Wpisowe wpłacone przez startujących wspomoże leczenie niewidomej dziewczynki.

Organizatorami I Półmaratonu Cross Złota Góra byli: Adam Gapski, Beata Pieczyńska i Fundacja im. dr Erazma Pietrygi wraz z gminą Krzymów i Nadleśnictwem Konin. 

Wyniki I Półmaratonu Cross Złota Góra (zwycięzcy):
Open: Taras Kulai (Konin Run/Konin) - 1:27:03
Kobiety: Edyta Lewandowska (Dynafit/Myślenice) - 1:36:54
K20: Jolanta Mędyk (Wrocław) - 2:09:42
K30: Aleksandra Wojciechowska (Poznań) - 2:05:36
K40: Edyta Lewandowska (Dynafit/Myślenice) - 1:36:54
K50: Zuzanna Hajdrych (OSiR Kleczew/Kleczew) - 2:09:40
Mężczyźni: Taras Kulai (Konin Run/Konin) - 1:27:03
M20: Taras Kulai (Konin Run/Konin) - 1:27:03
M30: Jakub Wawrzyniak (Prawnik w Biegu/Poznań) - 1:31:56
M40: Przemysław Majda (Baszta Wyszyna/Beznazwa) - 1:32:04
M50: Dariusz Urbaniak (Grzegorzew) - 1:45:23
M60: Józef Brzezina (Sochaczew) - 2:26:43.

slajd 1 z 60
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

brawo!
Dodano: 15.08.2020 17:53    Przez: ~zk
To jest piekne.!!!
Dodano: 15.08.2020 17:57    Przez: ~Becia
pierwsza edycja i trzeba przyznać, że udana. Organizacja w tak trudnym okresie a mimo to na najwyższym poziomie. Zaplecze sanitarne i służby w gotowości, frekwencja dopisała. Sama trasa dość wymagająca, prowadziła przez piękne okolice. Gmina Krzymów pokazała że chcieć to móc, brawo!
Dodano: 17.08.2020 10:31    Przez: Ropuch
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO