Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

LM.plWiadomościMęczarnie Medyka z Olimpią, FabovĂĄ z trzecim golem

Męczarnie Medyka z Olimpią, FabovĂĄ z trzecim golem

Długo męczył się Medyk Konin zanim strzelił pierwszą bramkę w meczu z Olimpią Szczecin. Ostatecznie koninianki wygrały 3:0 i na co najmniej kilka godzin zostały wiceliderkami tabeli Ekstraligi.

W trzeciej kolejce Medyk Konin podejmował najsłabszy do tej pory zespół Ekstraligi - Olimpią Szczecin. Drużyna Romana Jaszczaka musiała radzić sobie bez kontuzjowanej Natalii Chudzik. W jej miejsce, do pierwszego składu, wskoczyła Dominika Kopińska.

Niespodziewanie Olimpia mocno postawiła się medyczkom. Zdyscyplinowane i bardzo dobrze ustawione w obronie szczecinianki przez długi czas, bez większych problemów, rozbijały ataki Medyka. Do przerwy było 0:0, a jedyne groźne sytuacje koninianki miały po strzałach Nicole Zając i Klaudii Fabovej. Oba uderzenia broniła Natalia Piątek.

Medyczkom w sobotę dopisało jednak szczęście. W 54. minucie piłkę w pole karne dośrodkować chciała Dominique Bond-Flasza. Po drodze futbolówka uderzyła jeszcze w Amelię Bińkowską, kompletnie zmieniając kierunek i zaskakując Natalię Piątek. Medyk objął prowadzenie.

To, co los dał Medykowi w 54. minucie, odebrał w 81. Faulowana w polu karnym była Anna Gawrońska, a do piłki podeszła Gabriela Grzywińska. Pomocniczka Medyka trafiła w poprzeczkę, piłka spadła w pole karne, tam dobiła ją Nikol Kaletka, znów... trafiając w poprzeczkę.

Końcówka meczu zdecydowania należała jednak do Medyka. W 85. minucie prostopadłe podanie Nikol Kaletki wykorzystała Klaudia Fabová, strzelając swojego trzeciego gola w trzecim meczu Ekstraligi w tym sezonie. Wynik w 90. minucie ustaliła Anna Gawrońska. Kapitan Medyka najpierw sama wywalczyła rzut karny, a potem sama go wykorzystała.

Medyk wygrał 3:0 i na co najmniej kilka godzin został wiceliderem Ekstraligi. Jeżeli punkty straci dziś UKS SMS Łódź, koninianki mają szansę pozostać na drugim miejscu w tabeli. Kolejny mecz w przyszłą niedzielę - Medyk zmierzy się na wyjeździe z Rolnikiem B. Głogówek.

Medyk Konin - Olimpia Szczecin 3:0 (54' Dominique Bond-Flasza, 85' Klaudia Fabová, 90' Anna Gawrońska)

Medyk Konin: Jagoda Sapor - Dominique Bond-Flasza, Sandra Sałata, Olga Sirant, Nicole Zając, Ernestina Abambila, Gabriela Grzywińska (87' Klaudia Dymińska), Anna Gawrońska, Nikol Kaletka (88' Daria Jeremenkowa), Klaudia Fabová, Dominika Kopińska (64' Alicja Piechocka)

Olimpia Szczecin: Natalia Piątek (81' Joanna Pastusiak) - Martyna Brodzik, Kornelia Grosicka, Weronika Szymaszek, Christiana Mpeh Bissong, Amelia Bińkowska (72' Joanna Surmiak), Julia Brzozowska, Zuzanna Radochońska (88' Julia Szerszeń), Monika Kędzierska (86' Wiktoria Bagińska), Paulina Olesiak, Justyna Siwek (64' Wiktoria Lipiejko)