WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Męczarnie Medyka z Olimpią, Fabová z trzecim golem

Dodano: 22.08.2020 14:54
Źródło: LM.pl

Długo męczył się Medyk Konin zanim strzelił pierwszą bramkę w meczu z Olimpią Szczecin. Ostatecznie koninianki wygrały 3:0 i na co najmniej kilka godzin zostały wiceliderkami tabeli Ekstraligi.

W trzeciej kolejce Medyk Konin podejmował najsłabszy do tej pory zespół Ekstraligi - Olimpią Szczecin. Drużyna Romana Jaszczaka musiała radzić sobie bez kontuzjowanej Natalii Chudzik. W jej miejsce, do pierwszego składu, wskoczyła Dominika Kopińska.

Niespodziewanie Olimpia mocno postawiła się medyczkom. Zdyscyplinowane i bardzo dobrze ustawione w obronie szczecinianki przez długi czas, bez większych problemów, rozbijały ataki Medyka. Do przerwy było 0:0, a jedyne groźne sytuacje koninianki miały po strzałach Nicole Zając i Klaudii Fabovej. Oba uderzenia broniła Natalia Piątek.

Medyczkom w sobotę dopisało jednak szczęście. W 54. minucie piłkę w pole karne dośrodkować chciała Dominique Bond-Flasza. Po drodze futbolówka uderzyła jeszcze w Amelię Bińkowską, kompletnie zmieniając kierunek i zaskakując Natalię Piątek. Medyk objął prowadzenie.

To, co los dał Medykowi w 54. minucie, odebrał w 81. Faulowana w polu karnym była Anna Gawrońska, a do piłki podeszła Gabriela Grzywińska. Pomocniczka Medyka trafiła w poprzeczkę, piłka spadła w pole karne, tam dobiła ją Nikol Kaletka, znów... trafiając w poprzeczkę.

Końcówka meczu zdecydowania należała jednak do Medyka. W 85. minucie prostopadłe podanie Nikol Kaletki wykorzystała Klaudia Fabová, strzelając swojego trzeciego gola w trzecim meczu Ekstraligi w tym sezonie. Wynik w 90. minucie ustaliła Anna Gawrońska. Kapitan Medyka najpierw sama wywalczyła rzut karny, a potem sama go wykorzystała.

Medyk wygrał 3:0 i na co najmniej kilka godzin został wiceliderem Ekstraligi. Jeżeli punkty straci dziś UKS SMS Łódź, koninianki mają szansę pozostać na drugim miejscu w tabeli. Kolejny mecz w przyszłą niedzielę - Medyk zmierzy się na wyjeździe z Rolnikiem B. Głogówek. 

Medyk Konin - Olimpia Szczecin 3:0 (54' Dominique Bond-Flasza, 85' Klaudia Fabová, 90' Anna Gawrońska)

Medyk Konin: Jagoda Sapor - Dominique Bond-Flasza, Sandra Sałata, Olga Sirant, Nicole Zając, Ernestina Abambila, Gabriela Grzywińska (87' Klaudia Dymińska), Anna Gawrońska, Nikol Kaletka (88' Daria Jeremenkowa), Klaudia Fabová, Dominika Kopińska (64' Alicja Piechocka)

Olimpia Szczecin: Natalia Piątek (81' Joanna Pastusiak) - Martyna Brodzik, Kornelia Grosicka, Weronika Szymaszek, Christiana Mpeh Bissong, Amelia Bińkowska (72' Joanna Surmiak), Julia Brzozowska, Zuzanna Radochońska (88' Julia Szerszeń), Monika Kędzierska (86' Wiktoria Bagińska), Paulina Olesiak, Justyna Siwek (64' Wiktoria Lipiejko)

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna kobiet,   Ekstraliga,   Medyk Konin,   Olimpia Szczecin

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO