LM.plWiadomościKonin. Kontrowersyjny transparent zawisł na Trasie Bursztynowej

Konin. Kontrowersyjny transparent zawisł na Trasie Bursztynowej

Dodano: , Żródło: LM.pl
Konin. Kontrowersyjny transparent zawisł na Trasie Bursztynowej

„Konin wolny od LGBT” - transparent takiej treści zawisł dzisiaj na Trasie Bursztynowej. Organizatorzy Marszu Tolerancji apelują do władz miasta o interwencję w tej sprawie.

Autorami kontrowersyjnego baneru są kibice Górnika Konin, którzy pochwalili się nim w mediach społecznościowych opisując mecz z Kotwicą Kołobrzeg.

- Na meczu pojawiło się trochę pirotechniki, ponadto na płocie zawisły dwa transparenty, jeden o treści "Konin wolny od >>LPG<<" (pisownia oryginalna – od red.) oraz drugi dla byłego prezesa naszego klubu z hasłem "Piotr Rybiński wracaj do zdrowia!" - czytamy na gornik.konin.pl.

Ze stadionowego płotu baner został przeniesiony na kładkę dla pieszych nad Trasę Bursztynową, gdzie zauważyli go między innymi organizatorzy konińskiego Marszu Tolerancji.

- Baner z napisem:„Konin wolny od LGBT w biało niebieskich barwach przedstawiał nasze miasto z jak najgorszej strony. Nie ma na to naszej zgody! - piszą w mediach społecznościowych organizatorzy Marszu Tolerancji i dodają. - Biorąc pod uwagę dotowaną przez Miasto Konin promocję sportu, apelujemy do włodarzy miasta, radnych o interwencję w tej sprawie.

Póki co ani prezydent Piotr Korytkowski, ani żaden z dwóch jego zastępców jeszcze na ten apel nie zareagował.

Konin. Kontrowersyjny transparent zawisł na Trasie Bursztynowej
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole