LM.plWiadomościGórnik o transparencie na meczu: „Został zdjęty po reakcji przedstawicieli klubu”

Górnik o transparencie na meczu: „Został zdjęty po reakcji przedstawicieli klubu”

Dodano: , Żródło: LM.pl
Górnik o transparencie na meczu: „Został zdjęty po reakcji przedstawicieli klubu”

Pismo z wyjaśnieniami dot. wywieszenia transparentu „Konin wolny od LGBT” na meczu Górnika Konin wysłali do zastępcy prezydenta Konina przedstawiciele klubu. Informują w nim, że transparent wisiał zaledwie kilka minut i został zdjęty po interwencji działaczy klubu.

Przypomnijmy, w niedzielę organizatorzy konińskiego Marszu Tolerancji poinformowali o wiszącym na Trasie Bursztynowym transparencie „Konin wolny od LGBT”. Wykonany został przez kibiców Górnika Konin (sami pochwalili się tym na swoim profilu FB), pojawił się również na sobotnim spotkaniu Górnika z Kotwicą Kołobrzeg. Już wczoraj koniński klub wydał oświadczenie. - Klub Sportowy Górnik Konin oświadcza, iż jako stowarzyszenie kultury fizycznej, całkowicie odcina się od wszelkich sporów politycznych.

We wtorek klub skierował jeszcze dodatkowe pismo w tej sprawie do zastępcy prezydenta Konina Witolda Nowaka, w którym szerzej opisuje sytuację z sobotniego meczu. Działacze stowarzyszenia potwierdzają w nim fakt wywieszenia przez kibiców wspomnianego transparentu, jednocześnie jednak informują: - Przedstawiciele klubu zareagowali jednak natychmiastowo i po kilku minutach od jego wywieszenia transparent został zdjęty. Treść transparentu była eksponowana na tyle krótko, iż jego fakt pojawienia się nie został odnotowany w sprawozdaniu sędziego z tego spotkania - czytamy w piśmie.

- Oświadczamy, iż nie ponosimy odpowiedzialności za działalność osób mieniących się sypatykami Górnika Konin, którzy dopuścili się wywieszenia treści, które dykryminują osoby o innej, niż hetereoseksualna orientacji seksualnej - piszą działacze Górnika.

W dalszej części pisma klub jeszcze raz cytuje swoje poniedziałkowe oświadczenie, w którym odcina się od ,,wszelkich sporów politycznych" i podkreślają, że ,,przynależność do KS Górnik Konin niesie ze sobą poczucie równości oraz solidarności, które scalają Biało-Niebieską Rodzinę". 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole