WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Sprzęt komputerowy dla dzieci w Pogotowiu Opiekuńczym

Dodano: 26.08.2020 15:00

Prezydent Piotr Korytkowski przekazał sprzęt komputerowy dla dzieci przebywających Pogotowiu Opiekuńczym w Koninie.

Wręczenie komputerów odbyło się w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”.  Na realizację projektu miasto otrzymało środki finansowe w łącznej kwocie 266.557,25 zł, w tym ze środków europejskich kwotę 224.654,45 zł, z budżetu państwa kwotę 41.902,80 zł. Głównym celem projektu jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w obszarze pieczy zastępczej.

W ramach wsparcia łącznie zakupiono 75 laptopów wraz z słuchawkami bezprzewodowymi, na które otrzymano 3-letnią gwarancję producenta. Pomoc otrzyma 57 dzieci umieszczonych w 43 rodzinach zastępczych (spokrewnionych, niezawodowych i zawodowych, w tym pełniących funkcję pogotowia rodzinnego), 3 dzieci przebywających w Rodzinnym Domu Dziecka oraz 14 dzieci w Pogotowiu Opiekuńczym w Koninie. Ponadto zakupione zostały środki ochrony indywidualnej - 4500 maseczek, 5000 rękawiczek, 50 litrów płynu dezynfekcyjnego. Oprócz tego 2 miejsca przeznaczone do kwarantanny/izolacji dla dzieci z pieczy zastępczej wyposażono w tapczany, szafy, biurka, fotele oraz 2 telewizory. 

Źródło: Miasto Konin 

  • Konin. Sprzęt komputerowy dla dzieci w Pogotowiu Opiekuńczym

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MOPR Konin,   piecza zastępcza,   komputery,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO