WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Najwyższe dofinansowanie z programu na budowę dróg w Koninie

Dodano: 28.08.2020 13:31

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk podpisał umowy w ramach dwóch rządowych programów – Funduszu Dróg Samorządowych oraz Mosty dla regionów. Nowe mosty mają powstać na Noteci i Warcie, z kolei Konin podpisał umowę na budowę drogi sięgającą aż 30 mln zł.

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk podpisał umowy w ramach programu Mosty dla regionów z trzema samorządami na kwotę 4 mln 480 tys. zł. Środki mają pokryć przygotowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji pozwalających na budowę mostów. - Każdy z nas ma świadomość, że zrealizowanie takiej inwestycji to proces czasochłonny i kosztowny. A dziś rozpoczynamy pierwszy krok ku przejściu, a właściwie ku przejechaniu przez Wartę i Noteć – mówił Łukasz Mikołajczyk.

Samorząd województwa wielkopolskiego otrzymał 2 mln zł na przygotowanie dokumentacji dla mostu na Noteci wraz z dojazdami w nowym przebiegu drogi wojewódzkiej nr 153 w Ciszkowie. Kolejne dwie umowy na łączną kwotę ponad 2 mln zł wojewoda podpisał z powiatem poznańskim. Inwestycja związana jest z budową mostu nad Wartą w ciągu projektowanej drogi powiatowej Luboń – Czapury od drogi wojewódzkiej nr 430 do drogi powiatowej nr 2460P. Z kolei powiat koniński zawarł z wojewodą Łukaszem Mikołajczykiem umowę na przygotowanie dokumentacji dla przeprawy mostowej przez Wartę w Biechowach wraz z niezbędnymi drogami dojazdowymi. W tym przypadku kwota dofinansowania wyniosła 400 tys. zł.

Wojewoda podpisał również dwie umowy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. - Myślę, że dziś wielu samorządowców różnych opcji czuje, że Fundusz Dróg Samorządowych utworzony przez premiera Mateusza Morawieckiego działa. I to działa bardzo dobrze. Kiedy spojrzałem na liczbę wniosków w naborze na 2021 rok, to upewniło mnie to w przekonaniu, że samorządy traktują ten program jako poważne wzmocnienie dla swojego budżetu w przypadku kluczowych, dużych i ważnych inwestycji – dodał Łukasz Mikołajczyk.

Miasto Konin zawarło z wojewodą umowę w sprawie dofinansowania budowy połączenia ulicy Paderewskiego z ulicą Wyzwolenia w związku z modernizacją linii kolejowej E-20. Kwota dofinansowania to 30 mln zł – jedna z najwyższych uzyskanych przez samorządy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w Wielkopolsce. Inwestycja ma zakończyć się w październiku 2021 roku. Z kolei Obrzycko podpisało z Łukaszem Mikołajczykiem umowę na przebudowę nawierzchni istniejącej drogi gminnej - ulicy Mikołaja Kopernika na kwotę 242 tys. zł.

Prócz wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka w uroczystości uczestniczyli posłowie a także samorządowcy, którzy zostali beneficjentami obu programów.  

  • Najwyższe dofinansowanie z programu na budowę dróg w Koninie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Fajnie, tylko żeby nie było jak z mostem na trasie bursztynowej.
Dodano: 28.08.2020 18:00    Przez: Dan Brown
A przemysłowa dziura klejona na dziurze i jedzie się jak na wzburzonym morzu
Dodano: 28.08.2020 20:59    Przez: ~Olek
Na Trasie Warszawskiej w kierunku stacji paliw ta ekipa co kładka asfalt chyba była pijana. Taka fuszera szkoda słów .
Dodano: 28.08.2020 22:24    Przez: ~Edek

KOMENTARZE

Fajnie, tylko żeby nie było jak z mostem na trasie bursztynowej.
Dodano: 28.08.2020 18:00    Przez: Dan Brown
A przemysłowa dziura klejona na dziurze i jedzie się jak na wzburzonym morzu
Dodano: 28.08.2020 20:59    Przez: ~Olek
Na Trasie Warszawskiej w kierunku stacji paliw ta ekipa co kładka asfalt chyba była pijana. Taka fuszera szkoda słów .
Dodano: 28.08.2020 22:24    Przez: ~Edek
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO