WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Dożynki Powiatowo - Gminne w Licheniu, bez części artystycznej

Dodano: 30.08.2020 14:12
Źródło: LM.pl

Za tydzień najważniejsze wydarzenie dla rolników z powiatu konińskiego. Dożynki Powiatowo-Gminne odbędą się w tym roku w Licheniu. W związku z epidemią koronawirusa, uroczystość będzie inna niż zwykle.​

Święto Plonów zaplanowano na 6 września. Rozpocznie je o godz. 12.00 msza święta w licheńskiej bazylice. Podczas nabożeństwa poświęcone zostaną wieńce i chleby dożynkowe. Później, bochny chleba będą przekazanie przez starostów dożynek (Jan Szmidt i Aleksandra Kowalska) staroście konińskiemu - Stanisławowi Bielikowi i burmistrzowi Ślesina - Mariuszowi Zaborowskiemu.

Uroczystość jak zwykle będzie też okazją do rozstrzygnięcia konkursu na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” i „Powiatowego Rolnika Roku”. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, podczas tegorocznego Święto Plonów nie będzie części artystycznej.

  • Dożynki Powiatowo-Gminne w Licheniu, bez części artystycznej

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO