WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Na gorącym uczynku policja zatrzymała 22-letnią oszustkę 

Dodano: 1.09.2020 14:57

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 22-letnia oszustka, która metodą "na wypadek", chciała wyłudzić od starszej kobiety 40 000 złotych. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego konińskiej policji oraz czujności rodziny, młoda sprawczyni została zatrzymana. Za kratkami może spędzić nawet 8 lat.

Cała sytuacja miała miejsce 26 sierpnia w godzinach popołudniowych. W jednym z konińskich mieszkań zaczął dzwonić telefon stacjonarny. Odebrała go starsza kobieta, która w słuchawce usłyszała damski głos informujący, że jej syn potrącił kobietę na przejściu dla pieszych i został zatrzymany. By nie trafił do więzienia należy wpłacić kaucję w wysokości 160.000 złotych. Osoba dzwoniąca dodała, że część pieniędzy została już zebrana przez rodzinę. Oczywiście cała ta historia była nieprawdziwa. Starsza kobieta powiedziała, że w domu ma 40.000 złotych. Oszustka słysząc to od razu zaczęła szukać miejsca do przekazania pieniędzy. Całą sytuację słyszała 57-letnia córka starszej kobiety, która zorientowała się, że dzwoniąca osoba chce wyłudzić od jej matki pieniądze i natychmiast poinformowała o tym policję.

Córka, nie poprzestała jednak na tym. Postanowiła do koperty wrzucić pocięte gazety i spotkać się z osobą, która dzwoniła. Podszyła się więc pod swoją matkę i kontynuowała rozmowę z oszustką. 57-latka była cały czas instruowana telefonicznie, gdzie ma się udać. Chwilę później zauważyła kobietę, która na nią czekała i której miała wręczyć pieniądze. Po chwili podbiegł do 22-letniej oszustki mąż 57-latki i chwycił ja za rękę. Zaraz za nim pojawili się policjanci z Wydziału Kryminalnego konińskiej policji i zatrzymali młodą kobietę.

Dziewczynie zostały postawione prokuratorskie zarzuty. Decyzją sądu zastosowano wobec niej 3 miesięczny areszt lecz za kratkami może spędzić nawet 8 lat.

Fot. KMP w Koninie 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Konin,   oszustka,   wyłudzenie,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Prawidłowe zachowanie.
Dodano: 1.09.2020 16:28    Przez: ~zk
avatar Na gorącym uczynku policja przyłapała też dzisiaj małolatów bez osłony twarzy w miejskim autobusie. Brawo!
Dodano: 1.09.2020 17:31    Przez: Dona Regan

KOMENTARZE

Prawidłowe zachowanie.
Dodano: 01.09.2020 16:28    Przez: ~zk
avatar Na gorącym uczynku policja przyłapała też dzisiaj małolatów bez osłony twarzy w miejskim autobusie. Brawo!
Dodano: 01.09.2020 17:31    Przez: Dona Regan
Beta
Dodano: 01.09.2020 20:04    Przez: ~Brawo!!?
Beta! Brawo!!? Nie wiem w końcu jaki masz nick... a które słowo to Twój koment... !!! I tak już jest pod kilkoma artykułami... !!! Napisz porządnie koment- tam gdzie powinien być... a nie w miejscu, gdzie powinien być nick...- wiem, że to co napisałam to "masło maślane", ale jak to można Ci inaczej wytłumaczyć...!!! Bez urazy!!! Pozdrowionka!!!
Dodano: 01.09.2020 22:07    Przez: Wiedźma
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO