WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Rower miejski ma 2 lata. Zostanie rozbudowany? Jest na to szansa

Dodano: 3.09.2020 08:01
Źródło: LM.pl

Koniński Rower Miejski ma już 2 lata. Jest szansa, że w przyszłym roku system zostanie rozbudowany. Być może w mieście pojawią się również hulajnogi.

Rowery pojawiły się w Koninie 31 sierpnia 2018 roku. Od tego czasu na ulice miasta wyjechało 7400 zarejestrowanych użytkowników, którzy skorzystali z jednośladów ponad 87200 razy. Rekordzista wypożyczał rowery ponad 830 razy, a przeciętny użytkownik spędza na miejskim jednośladzie 22 minuty i 50 sekund. W Koninie działa 11 stacji, w których na użytkowników czeka 100 rowerów standardowych i 2 tandemy. Mieszkańcy i turyści najczęściej korzystają z wypożyczeń na stacjach przy ul. Wyszyńskiego (19,2%), ul. Dworcowej (18%) i Alejach 1 Maja (11,1%).

- Widać, że ten środek się przyjął, a mieszkańcy bardzo chętnie z niego korzystają – mówi Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina. - Chcemy dalej rozwijać rower miejski. Jesteśmy zainteresowani, żeby uruchamiać nowe stacje – dodaje.

Paweł Adamów przyznaje, że plany związane z rozbudową systemu rowerowego popsuł koronawirus. W związku z epidemią, liczba korzystających była niższa niż wcześniej.

- W niektórych miastach rower miejski nie wytrzymał tego okresu. Musi pewnie minąć jakiś okres, żeby to się znowu nakręciło. Cieszymy się, że operator dalej deklaruje współpracę – przyznaje wiceprezydent. - Myślę, że można na przyszły rok założyć sobie taki cel zamontowania dodatkowej jednej stacji w starym Koninie, albo w północnej części miasta, bo tam też ich brakuje. Cały czas analizujemy, żeby przy budowie mostów na Trasie Warszawskiej trochę inaczej zaprojektować zjazdy na starówkę. Byłoby fajnie stworzyć parking ze stacją rowerów tuż przy bulwarze, pod Trasą Warszawską - dodaje.

Rowery mają jednak konkurencję. W tym roku pojawiły się w mieście skutery elektryczne i carsharing. To wszystko biznesy prywatne, ale miasto myśli o kolejnym projekcie – elektrycznych hulajnogach.

- Było porozumienie z operatorem, mieliśmy zagwarantowane finansowanie przez Johnson Matthey. Wszystko było przygotowane, ale przyszła pandemia. Zawiesiliśmy na razie ten projekt, ponieważ operator się wycofał. Temat jest wstrzymany. Jak się pojawi nowy operator to my jesteśmy otwarci – mówi Paweł Adamów.

Zarówno nowa stacja rowerowa jak i ewentualne wprowadzenie do przestrzeni miejskiej hulajnóg elektrycznych, nastąpi najczęściej wiosną przyszłego roku.

  • Rower miejski ma 2 lata. Zostanie rozbudowany? Jest na to szansa

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wszystko pięknie, tylko apel do mieszkańców - dbajcie o to, aby jak najdłużej służyło i nie sprawiało problemów. Dla dobra nas wszystkich.
Dodano: 3.09.2020 10:26    Przez: ufik

KOMENTARZE

Wszystko pięknie, tylko apel do mieszkańców - dbajcie o to, aby jak najdłużej służyło i nie sprawiało problemów. Dla dobra nas wszystkich.
Dodano: 03.09.2020 10:26    Przez: ufik
Państwowe to wielu ma wyyyyyjeeebaneee
Dodano: 04.09.2020 07:19    Przez: Romek Ress
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO