WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Bawili się i uczyli. Festyn na pożegnanie lata w konińskim parku

Dodano: 6.09.2020 19:50
Źródło: LM.pl

Nie tylko zabawa, ale też poruszanie ważnych problemów regionu. Tak wyglądał „Festyn na pożegnanie lata”, który odbył się dziś w Parku im. F. Chopina w Koninie.

Festyny na koniec lata odbywają się w Koninie od lat, ale ten był wyjątkowy. Poza dmuchańcami, strefą gastronomiczną, występami młodych i nieco starszych artystów, animacjami dla dzieci i kursem samoobrony, konkursami dla dzieci, na scenie dyskutowano o poważnych sprawach.

- Przewijało się dzisiaj takie hasło „bawić się i uczyć”. Ta impreza wyszła z tradycji, bo festyn istniał od 18 lat, ale w tym roku pomyślałem, że to nie może być tylko zabawa z watą cukrową i popcornem. Chcemy wykorzystać ten moment, że jest tu sporo ludzi i uświadamiamy ich o najważniejszych problemach – mówi Piotr Czerniejewski, koordynator „Festynu na pożegnanie lata” i były przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Konina piątej kadencji.

W jednym panelu dyskutowano o sprawiedliwej transformacji i tym, co w związku z tym czeka region i mieszkańów. Wzięli w nim udział: Agata Kuźmińska z Instytutu Zielonej Przyszłości, Maciej Sytek z Agencji Rozwoju Regionalnego, Miłka Stępień z Akcji Konin i Jakub Eltman – koniński radny. Drugi panel poruszał problemy rynku pracu i wyjazdu młodych z Konina, a dyskutowali o tym: posłanka Katarzyna Ueberhan, poseł Tadeusz Tomaszewski, Paulina Nowak z Lewicy, Bartosz Małaczek – koniński radny, Zuzanna Kołata – radna Młodzieżowej Rady Miasta Konina piątej kadencji i Piotr Czerniejewski.

fot. LM.pl, Piotr Czerniejewski

slajd 1 z 26
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Ile ludzi bez maseczek ?. Zero odpowiedzialności . Sanepid poszedł spać ?
Dodano: 06.09.2020 21:53    Przez: ~Edek
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO