WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Sprawcy rozboju zatrzymani, skradzione mienie odzyskane

Dodano: 11.09.2020 13:54

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KMP w Koninie zatrzymali sprawców rozboju 5 września. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 5 września po godzinie 23.00 na jednym z konińskich osiedli. Wracającego ze sklepu 36-latka na wysokości osiedla Legionów zaczepiło dwóch mężczyzn pod pretekstem „nawiązania rozmowy”. W pewnym momencie mężczyźni zażądali od niego wydania wartościowych rzeczy, po czym jeden z napastników uderzył go ręką w twarz, zabrał saszetkę w której znajdował się telefon komórkowy, zerwał z szyi łańcuszek z krzyżykiem oraz zmusił do oddania srebrnej bransoletki. W tym czasie drugi z napastników przez cały czas przytrzymywał pokrzywdzonego. Potem napastnicy się oddalili. 

Jednak nie długo cieszyli się wolnością. Dzięki pracy operacyjnej, konińskim kryminalnym szybko udało namierzyć sprawców rozboju oraz w całości odzyskać utracone rzeczy. Napastnikami okazali się mieszkańcy Konina, 29 i 31-latek.  

Wobec zatrzymanych Sąd Rejonowy w Koninie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Jednak kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP w Koninie 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Konin,   rozbój,   zatrzymani,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Ale patologia,do puchy z frajerami !!!!
Dodano: 11.09.2020 14:47    Przez: Brejza Czadomen
Robić się chwastom nie chce. Dożywocie w kamieniołomach i po problemie
Dodano: 11.09.2020 15:00    Przez: nikt

KOMENTARZE

avatar Ale patologia,do puchy z frajerami !!!!
Dodano: 11.09.2020 14:47    Przez: Brejza Czadomen
Robić się chwastom nie chce. Dożywocie w kamieniołomach i po problemie
Dodano: 11.09.2020 15:00    Przez: nikt
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO