LM.plWiadomościMedyk obronił trzecie miejsce, zwycięstwo z beniaminkiem 3:0

Medyk obronił trzecie miejsce, zwycięstwo z beniaminkiem 3:0

W ostatnim meczu przed przerwą na zgrupowanie reprezentacji Medyk Konin pokonał Akademię Piłkarską LG Gdańsk 3:0. Dwa gole dla koninianek zdobyła Anna Gawrońska.

Spotkanie w Gdańsku Medyk rozpoczął bardzo dobrze, od pierwszych minut atakując rywalki. Pełno roboty między słupkami miała Magda Kołacz, zatrzymując uderzenia Grzywińskiej, Sirant, czy Gawrońskiej, po jednej z akcji piłka trafiła również w poprzeczkę bramki APLG Gdańsk. W końcu w 39. minucie wpadło - nieporozumienie w defensywie gdańszczanek wykorzystała Anna Gawrońska, dając prowadzenie Medykowi Konin.

Gawrońska w Gdańsku dostała znów szansę od pierwszych minut, tym razem zastępując jednak nie Kopińską, a Nikol Kaletkę. Ponadto w pierwszym składzie wybiegła też Julia Maskiewicz. Zaraz po zmianie stron koninianki podwyższyły, tym razem na listę strzelczyń strzałem z dystansu wpisała się Gabriela Grzywińska. Wynik w 76. minucie ustaliła Gawrońska, Medyk zwyciężył 3:0.

Jednocześnie swoje mecze wygrała cała czołówka Ekstraligi. Zespół Romana Jaszczaka utrzymał trzecie miejsce w tabeli ze stratą pięciu oczek do Czarnych Sosnowiec i UKS SMS Łódź i wyprzedzając Śląsk Wrocław tylko bilansem bramkowym. Teraz koninianki czeka przerwa związana ze zgrupowaniem i meczami reprezentacji. Kolejne ligowe spotkanie - za dwa tygodnie. Medyk podejmie Górnika Łęczna.

Akademia Piłkarska LG Gdańsk - Medyk Konin 0:3 (39', 76' Anna Gawrońska, 51' Gabriela Grzywińska)

Medyk Konin: Jagoda Sapor - Olga Sirant, Julia Maskiewicz, Nicole Zając, Dominique Bond-Flasza, Ernestina Abambila, Natalia Chudzik, Gabriela Grzywińska (88' Daria Jeremenkowa), Klaudia Fabová, Dominika Kopińska (70' Nikol Kaletka), Anna Gawrońska (78' Alicja Piechocka).