WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Medyk obronił trzecie miejsce, zwycięstwo z beniaminkiem 3:0

Dodano: 12.09.2020 20:19
Źródło: LM.pl

W ostatnim meczu przed przerwą na zgrupowanie reprezentacji Medyk Konin pokonał Akademię Piłkarską LG Gdańsk 3:0. Dwa gole dla koninianek zdobyła Anna Gawrońska.

Spotkanie w Gdańsku Medyk rozpoczął bardzo dobrze, od pierwszych minut atakując rywalki. Pełno roboty między słupkami miała Magda Kołacz, zatrzymując uderzenia Grzywińskiej, Sirant, czy Gawrońskiej, po jednej z akcji piłka trafiła również w poprzeczkę bramki APLG Gdańsk. W końcu w 39. minucie wpadło - nieporozumienie w defensywie gdańszczanek wykorzystała Anna Gawrońska, dając prowadzenie Medykowi Konin.

Gawrońska w Gdańsku dostała znów szansę od pierwszych minut, tym razem zastępując jednak nie Kopińską, a Nikol Kaletkę. Ponadto w pierwszym składzie wybiegła też Julia Maskiewicz. Zaraz po zmianie stron koninianki podwyższyły, tym razem na listę strzelczyń strzałem z dystansu wpisała się Gabriela Grzywińska. Wynik w 76. minucie ustaliła Gawrońska, Medyk zwyciężył 3:0.

Jednocześnie swoje mecze wygrała cała czołówka Ekstraligi. Zespół Romana Jaszczaka utrzymał trzecie miejsce w tabeli ze stratą pięciu oczek do Czarnych Sosnowiec i UKS SMS Łódź i wyprzedzając Śląsk Wrocław tylko bilansem bramkowym. Teraz koninianki czeka przerwa związana ze zgrupowaniem i meczami reprezentacji. Kolejne ligowe spotkanie - za dwa tygodnie. Medyk podejmie Górnika Łęczna.

Akademia Piłkarska LG Gdańsk - Medyk Konin 0:3 (39', 76' Anna Gawrońska, 51' Gabriela Grzywińska)

Medyk Konin: Jagoda Sapor - Olga Sirant, Julia Maskiewicz, Nicole Zając, Dominique Bond-Flasza, Ernestina Abambila, Natalia Chudzik, Gabriela Grzywińska (88' Daria Jeremenkowa), Klaudia Fabová, Dominika Kopińska (70' Nikol Kaletka), Anna Gawrońska (78' Alicja Piechocka).   

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO